אאא

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי השתתף הערב (ראשון) בכנס בחירות בעיר בני ברק, שם יצא במתקפה חריפה נגד יו"ר 'יחד' אלי ישי.

במהלך דבריו התייחס למוסדות של 'כסא רחמים' ו'יחד' הנמצאים במבנים של רשת מעיין החינוך התורני - בני יוסף: "הם מבנים שלנו שרשומים על שם הרשת. אפשר מחר בבוקר להוציא, להחליף, לעשות כל מה שמבינים, מה שמבין הרב חיים ביטון מבחינה חינוכית ומבחינות אחרות".

"יש בית ספר אחד" הוסיף דרעי בזעם: "ואני לא אגיד את שמו, שמנהל בית הספר, אני לא אגיד ברוב חוצפתו, הוא מספר 3 או 4 ברשימה שהלכה לפגוע ברשימה של מרן ברשימת ש"ס.

"אני אמרתי לחיים (ביטון. י-כ) 'אני לא משחק בתינוקות של בית רבן. כל מה שאנחנו מקבלים, כל תקציב שאנחנו מקבלים, אמנם זה כסף קואליציוני ולא חייבים לתת אותו. כל תקציב תתן באופן מלא, אם זה מזגנים, אם זה ציוד, אם זה שיפוצים, אם זה כל דבר ודבר. ילדים לא צריכים לסבול'. הוא אומר שזה אולי טעות. אני לא יודע. יכול להיות".

דרעי תקף את העובדה ש'יחד' מריצה מפלגות ברחבי הארץ ואמר:  "מילא, לפני 5 שנים, 4.5 שנים, בבחירות לכנסת, המסר המרכזי היה: 'ש"ס נוטה קצת שמאלה, אנחנו נוטים ימינה, רוצים לשמור על ארץ ישראל'. ואלו ואלו דברי אלוקים חיים.כל מי שהצביע ש"ס שימשיך להצביע ש"ס, אנחנו פונים לקהל הימני שלא יצביע ש"ס. אנחנו רוצים להביא את הקולות האלו, ואחרי הבחירות להתאחד ולעבוד ביחד', זה היה המסר, כולכם זוכרים את הנאומים. כמובן שאתם יודעים בדיוק מה קרה...".

"ש"ס לא שמאלנים, ולא ימנים, עם כל הכבוד" הדגיש דרעי: "כולם רואים את האמת, לא צריך להוכיח לאף אחד שום דבר".

בשלב הזה תקף יו"ר ש"ס את הרצת מפלגת 'יחד' בבני ברק ואמר: "אבל אני שואל אתכם באמת, תגידו לי צדיקים: בני ברק, מישהו חושב להחזיר את בני ברק? האם יש סכנה שהולכים לעשות איזשהו הסכם עם אבו מאזן על בני ברק?.

"אני שואל אתכם, יש בכלל בבחירות המקומיות עניין של ימין ושל שמאל? האם זה לא ברור מעל לכל ספק שזה להחליש את תנועת ש"ס בבני ברק ובכל מקום בארץ?. שאני שומע סיפורים נוראים, מהנציגים שלנו בארץ.".

"פשוט מאד" הוסיף דרעי בדבריו הקשים: "אתם (אנשי 'יחד'. י-כ) רוצים לקחת את הווידוי של רבי ניסים הגדול, שאנחנו עוד זוכרים אותו בעל פה, 'את אשר התרת אסרתי, ואת אשר אסרת התרתי'? פשוטו כמשמעו".

על רשימות 'יחד' ברחבי הארץ אמר דרעי: "כל מי שממורמר, כל מי שנגד, או כל מי שאין לו בית, לא משנה. אני לא רוצה לפרט. יש נציגים שהם לא שומרי תורה ומצוות בכלל. יש אחד שנוסע בשבת בכלל. העיקר, הו, נשים את השם, העיקר שנראה שיש לנו נציגים מכולם"

"אין לי בעיה בזה", נוסיף השר דרעי: "זה פוליטיקה שעשו שם, אבל על חשבון מה זה בא, רבותי?".

בשלב הזה התייחס דרעי למו"מ שהתנהל בין ש"ס ל'יחד' בבני ברק ואמר: "הנה, קחו את בני ברק: אני חוזר ל'שליש, שליש, שליש', הרב דדון יכול להעיד, לפני כחצי שנה היה אצלי, ושוחחנו מה עושים עם הבחירות, אמרתי לו, 'תשמע רבי אליהו, לא צריך לספר, אני נותן לך גיבוי מלא. תיפגש איתם'. אמרתי לו גם עם מי להיפגש, 'ותציע להם מספר 2 ומספר 7, ואם צריך אפילו תעשה רוטציה בין 6 ל-7, שיהיה להם 1 וחצי או אפילו 2'.

"אני בעד לעשות שלום. אסור שיהיה מחלוקת. לא ידעתי עוד אם זה יהיה רשימה אחת בבני ברק, לא משנה, הולכים ביחד. אין שום סיבה שבעולם. היינו כל השנים ביחד. אין שום סיבה שבעולם שלא יהיו. אדרבה ואדרבה.

"קיבל ממני את הגיבוי, הלך, ניהל משא ומתן. והשאר, אני לא רוצה להאריך בזה, מה שקרה. זה אמנם התפוצץ על מה שאמר רבי אליהו, שהם התעקשו, 'או שתחליפו את השם של ש"ס בכלל, או שיהיה ש"ס ו'יחד' ביחד'. שלחתי אותו לשאול את הרב בעדני, אמרתי לו: 'מה שיגיד לך הרב בעדני תעשה. אני לא רוצה לפסוק בעניין הזה. זה מחלוקת, אני לא רוצה לפסוק'.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"הרב אמר לו, 'קו אדום. אין כזה דבר שאנחנו מנציחים את המחלוקת. מה פתאום? ש"ס היתה 30 שנה, זה מפעלו של מרן, אסור לשנות את הדבר הזה'".

דרעי הוסיף ואמר למשתתפים בכנס: "אבל חברים, שלא ניתמם, תאמינו לי שגם אם היינו מסכימים לזה, אח"כ קיבלתי דרישות, 'מה פתאום שהרב דדון הוא סגן ראש העיר? אנחנו רוצים רוטציה על סגן ראש העיר'. אנחנו רוצים את זה, ואנחנו רוצים מנכ"ל. כל דבר שחשבו שאולי אנחנו נסכים, מיד עוד סיבה.

"פשוט מאד, זו היתה החלטה, חץ נורה, צריך לסמן את העיגול".

דרעי התייחס לקמפיין לראשות העיר בני ברק ואמר: "אני אשאל אתכם: הרב רובינשטיין, שהוא מועמד מוסכם של כל הציבור החרדי, איזה עניין להעמיד מולו מועמד לראשות העיר, תגידו לי? בשביל מה? כל הבזבוז כסף שאני רואה ברחובות, מודעות, שלטים, 'מועמדנו לראשות העיר', מישהו חולם באמת שיש סיכוי שאותו אדם יתמודד מול הרב רובינשטיין וינצח? אולי כן, לא יודע...".

"עכשיו", סיים דרעי: "אני אומר לכם, הנזק הנוראי, חוץ מהמחלוקת שכואב לי הלב, שאני רואה שקורעים מודעות, ולא קורעים מודעות, משני הצדדים, וכואב לי הלב. עצם האנרגיות שאנחנו מבזבזים בתקופה הזו, במקום לעבוד כאיש אחד בלב אחד".