אאא

כן, זוהי שעת מבחן. ולא, לא המבחן שאתם חושבים. מבחן אחר לחלוטין. מבחן בו, איך לומר בעדינות. נכשלנו, כולנו. כלל מרכיבי הפסיפס שמרכיב את יהדות התורה.

המבחן שאנו עומדים בפניו, הוא מבחן האמונה, האמונה בהשגחה העליונה, האמונה בכך שאין אדם נוקף אצבעו למטה עד שמכריזין עליו מלמעלה. האמונה בהיותנו העם הנבחר, בהיותנו יראים וחרדים לדבר ה'.

מסע הבחירות הכואב, המשסע והמיותר הזה. שבעיצומו אנו ניצבים כעת. מעורר בכולנו אמוציות ומוציא מכולנו אנרגיות כואבות. אך בל נשכח לרגע אחד, כי כולנו כאחד, מחנה אחד, מאמינים בהנהגת השי"ת, הוא ואין בלתו.

מי שמאמין, יודע שמאת ה' היתה זאת. יודע שכל תרחיש פוליטי, משפטי או מה שלא יקרה. הכל-הכל-הכל מתנהל מלמעלה. הכל כולל הכל.

אז נכון שמנהלים בחירות, נכון שהקונסטלציה הנוכחית גרמה לריצות נפרדות בערים מסוימות בארץ. אבל, חברים, קצת פרופורציות! יש יום לאחר הבחירות, לא יום ולא שנים, יש לנו שנים ארוכות של חיים משותפים ומלוכדים כאן בארץ, יש לנו מאבקי יהדות משותפים לכולנו. מה קרה לנו, אחים? מה?

תסתכלו רגע בשפיות למציאות בעיניים, ותבינו, שתרחישים פוליטיים הם לא יותר ממקריים וזמניים. מי שהאמין בתשס"ט שחצר גור תילחם בתשע"ט בכל הכח למען בחירת נציג שלומי אמונים בירושלים, נחשב להזוי, אבל זה קרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ולכן, אני יותר מבטוח, שהשורות יתלכדו ויתאחדו, וזה יקרה מהר מאד. הרי ממש ככה כתבו הקופירייטרים המכושרים, 'פעם אחת' ולתמיד...

סליחה, אבל כן. טעינו, טעינו בהתלהמות, טעינו באמוציות. טעינו בדרך, במאבק המיותר הזה. וטעינו – הכוונה לכולנו, כלל מרכיבי יהדות התורה.

ומי שחושב שזו הזיה, מוזמן לבני ברק, לראות את מערכת הבחירות מתנהלת בניחותא, בשלווה, באחדות ובשילוב ידיים.

כאילו מדובר בעולם אחר. אבל לא, זה העולם האמיתי שלנו, אל תשכחו!

הכותב מועמד לסגנות ראשות עיריית ב"ב מטעם אגדת ישראל.