אאא

חשיפת 'כיכר השבת': סאגה שלמה התחוללה בימים האחרונים סביב הבחירות בביתר עילית, זאת בשל המתיחות הארצית בין 'שלומי אמונים' ל'דגל התורה'. המתח הגיע לשיא כאשר 'דגל התורה' לא פרסמה בהודעת מועצת גדולי התורה על תמיכה במועמדותו של מאיר רובינשטיין לראשות העיר, זאת בשל סירובו להעניק ל'דגל התורה' תיק בכיר בקואליציה.

אלא שבשעה האחרונה (שלישי), עם הגעתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי לביקור היסטורי בעיר, לחיזוק רשימת 'דגל התורה', הצדדים הגיעו לבהנות ולחתמו על הסכם. לפי ההסכם, דגל התורה תקבל את תפקיד הסגן, תיק החינוך ותיק דת.

כפי שדווח לראשונה ב'כיכר השבת', האחדות סביב מועמדותו של אברהם רובינשטיין לראשות העיר בני ברק הייתה תחת איום ממשי של 'אגודת ישראל' שלא להביע תמיכה במועמדותו, בשל סירוב 'דגל התורה' לתמוך במאיר רובינשטיין לראשות העיר ביתר עילית.

חשיפת 'כיכר השבת'
חשיפת 'כיכר השבת'

השתלשלות העניינים, כפי שנודעה ל'כיכר השבת', החלה בכינוס מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בסוף השבוע, משם יצאה תמיכה של חברי ה'מועצת' במועמדים בערים השונות, אך לא הוזכרה תמיכה בראש עיריית ביתר עילית, מאיר רובינשטיין, המזוהה עם 'שלומי אמונים' שנמצאת במתיחות קשה מול 'דגל התורה'.

רובינשטיין, מסרב להבטיח ל'דגל התורה' את תיק התכנון ובניה שהיה בידיהם בקדנציה האחרונה, זאת כחלק מהמתיחות בין שתי המפלגות. ב'דגל התורה', זועמים על הזלזול והקיפוח במפלגתם, והחליטו להשהות את התמיכה ברובינשטיין, כך שבמכתב מועצת גדולי התורה, כאמור, לא פורסם שמו בין ראשי הערים הנתמכים על ידי המפלגה.

אלא שהמתיחות הגיעה לשיא בסוף השבוע, מכתב עליו חתמו חברי מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' על תמיכה באברהם רובינשטיין לראשות העיר בני ברק, מכתב שהיה אמור להתפרסם בביטאוני אגודת ישראל, נגנז בסוף השבוע.

אלא שכאמור, הערב (שלישי) הצדדים הגיעו לסיכומים וחתמו על הסכם קואליציוני.