אאא

במערכת הפוליטית מגיבים לתליית ראש החזיר בפתח בית הכנסת 'סוכת שאול' ברמת השרו, ביום שישי. המשטרה פתחה בחקירת האירוע והפוליטיקאים קוראים לעצור את האחראים למעשה המתועב.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר: "הזדעזעתי עד עמקי נשמתי מפשע השנאה המקומם והנפשע הבוקר ברמת השרון. ראש חזיר נתלה בשער כניסה לבית כנסת. מעשה תועבה שאם היה קורה באחת ממדינות העולם היינו כולנו זועקים ונזעקים. חייבים לחקור מיד, לעצור את האחראיים ולהביאם לדין".

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין אמר: "מדובר בפשע שנאה חמור ומקומם. אני קורא למשטרה לחקור מיד מי עומד מאחורי המעשה, ומקווה מאוד שלמבצעים אין קשר למערכת הבחירות המקומית. אל לנו לשכוח כי גם לאחר הבחירות, נמשיך לחיות יחד - דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים - וההסתה לא תשנה זאת".

ח"כ עיסאווי פריג': "אסור לנו כחברה להשלים עם מי שמנסים להצית מלחמות דת באמצעים בזויים. על כולנו, יהודים ומוסלמים, דתיים וחילונים לגנות מעשים שכאלו ולהבהיר לפושעים שאין מי שייגבה את הטירוף המסוכן שלהם".

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי: "רשעים תלו ראש חזיר בבית כנסת ברמת השרון. פשע שנאה נורא וכואב, במיוחד כשהוא קורה בישראל. חייבים להגיע לאשמים ולהעניש אותם בחומרה".

השר אופיר אקוניס: "אני מגנה בכל לשון של גינוי את המעשה הנפשע בבית הכנסת ברמת השרון. המשטרה צריכה לתפוס את העבריינים עוד היום ולהענישם בכל חומרת הדין".

השר אורי אריאל: "המראה של ראש החזיר מול בית הכנסת הוא מראה מזעזע שמזכיר לי ימים שחורים וסיפורי זוועות שסיפרו לי הוריי מימי גרמניה הנאצית. דרושה חקירה דחופה לפני שראש החזיר יהפוך לשריפת ספרי תנ"ך או פגיעה פיזית. כואב שעם היהודי השוכן בארצו צריך לקבל כך את השבת".

ח"כ מרב מיכאלי: "אין די מלים לגנות את המעשה המכוער שנעשה בבית כנסת ברמת השרון. זה אגרוף בבטן לכל מי שמאמינה בדמוקרטיה ובכבוד האדם ובחירותו. זאת חרפה".