אאא

שוטרי משטרת ישראל מנעו הלילה (חמישי) חתונה שהתנהלה בחשאי במאה שערים בין שני קטינים - לאחר זיהוי הקטינה כבת ה-13 במשטרה, עולה החשד כי מדובר בקטינה שדווחה כנעדרת לפני כחודשיים ע"י אביה לאחר שאמה מנשות השאלים החליטה להסתיר אותה.

בשעות הלילה, ערכו השוטרים הפועלים בשכונת מאה שערים בירושלים פעילות ממוקדת בעקבות מידע על חתונה חשאית המתנהלת על גג בניין בין 2 קטינים ובני משפחותיהם.

השוטרים פעלו למנוע את קיומה של החתונה והצליחו להגיע כמה דקות לפני תחילתה של החופה, ועיכבו ארבע קטינות, בהן הכלה כבת 13 יחד עם אמה שהייתה נוכחת, ושתי נשים נוספות לחקירה. החתונה נערכה ברחוב שומרי אמונים על גג ביתו של ה"חתן".

מבירור פרטי זהותן, עלה בתחנת המשטרה עלה החשד כי הקטינה הנה נעדרת שדווחה ע"י אביה לפני כחודשיים, והחשד הוא כי אמה הסתירה אותה עד לקיום מועד החתונה.

רק אמש (חמישי) דווח ב"כיכר השבת" כי הבנות הללו מועברות מדי כמה ימים ממשפחה למשפחה, כשלפי מקורביהן אין כל סיכוי שהמשטרה תצליח להניח עליהן את ידיהן.

כזכור, ב-03.09 פרסמה המשטרה כי הנשים האלו נעצרו בחשד שהזניחו את בנותיהן הקטינות, כפו עליהן להתחתן ואף חטפו למקום מחבוא שתי ילדות אחרות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מאז, הספיקו הנשים להשתחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, כשהמשטרה ממשיכה בניסיונות למצוא את הבנות החטופות, באמצעות מודיעין וחיפושים.

אחת מ'נשות השאלים', שהיתה מעורבת בפרשה הרגישה, אמרה בשיחה ל'כיכר השבת': "אני מאמינה שכבר חיתנו אותן. מחתנים אצלנו את הבנות בלי 'רבנות' וגם בלי 'העדה'. יש אברך צעיר שמחתן אותו 'צ'יק-צ'ק'. אנחנו עושים הכל בלי אולם ובלי שום רעש. המשטרה בשום אופן לא תמצא אותן".

היא חשפה את הסיבה להתנהלות התמוהה והמקוממת לכאורה: "את כל זה אנשינו עושים, בשביל שהבנות לא יגדלו בבתים של עסקנים - מאלו שפוצצו את הסיפור למשטרה במטרה לקחת את הילדות".

כאמור, החתונה נמנעה, והאם נחקרת בשעה זו בגין הפרת הוראה חוקית ועבירות נוספות ודיווח הועבר לגורמי הרווחה. כעת נערכים במשטרה מאמצים לזיהוי שאר הנשים והקטינות.