אאא

זהו מאמר כועס, וגם כואב. כי לפעמים צריך לומר גם את הדברים האלה, והכי ברור שאפשר: בואו נדבר רגע על חופש הבחירה שיש כאן לאלה שמאמינים שחיסונים הם השטן ומקור כל הרוע.

נזכיר שזכותם להאמין במה שהם רוצים, אבל נדבר גם על המחירים שאחרים משלמים כדי שהם יוכלו להתנהג כרצונם - לא לחסן, ולהמשיך להסתובב בארץ בחופשיות.

אני, לעומת זאת, אימא מחוסנת שמחסנת את ילדיה. ככה החלטתי. אני רוצה לשמור עליהם מהסיכונים וההסתבכויות של מחלות מיותרות. זכותי,לא?! לפחות כמו זכותן של האמהות שבוחרות לא לחסן.

ואז הגיעה שירה, ילדה מהממת, בת 7 חודשים, שמחוסנת בכל החיסונים שהיתה אמורה לקבל לפי גילה. חיסון נגד חצבת הוא לא אחד מהם (עד גיל שנה לא מחסנים), אבל מישהו, היכן שהוא סביבנו, כנראה לא היה מחוסן (אולי הורים של מישהו שבחרו לא לחסן), חלה בחצבת ושירה נדבקה.

בת השבעה חודשים שלי בילתה היום יום שלם במיון, עם עירוי ודקירות בכל הגפיים, בחדר מבודד, כשהיא סובלת ממחלה שלא היתה אמורה להגיע אליה. היא מתקשה לאכול, לשתות, לישון ולנשום (הרופאים לא מתרגשים מדי, ומעדיפים אותי ואותה כמה שיותר רחוק, כדי שלא תדביק עוד אנשים).

אני, שהייתי אמורה לעלות על מטוס לארה"ב הערב, קורקעתי הביתה - בהסגר, עם תינוקת כאובה - וספגתי הפסד כספי גדול; מעגלים שלמים סביבנו צריכים עכשיו לדאוג למנה שניה של חיסון לפעוטות שפגשו את שירה בימים האחרונים; גם אנשים מבוגרים (מעל גיל 4) שפגשו את שירה לאחרונה צריכים להתחסן שוב.

פייני סוקניק, כותבת הטור (באדיבות המצלם)
פייני סוקניק, כותבת הטור (באדיבות המצלם)
הגדלה

כל זה בשם חופש הבחירה וזכויות הפרט על עצמו?! ברצינות?!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רוצים לא להתחסן? בבקשה. שבו לכם במקומות סגורים, או סמנו עצמכם ואת הילדים שלכם עם שלטים גדולים שאומרים שזו ההחלטה שלכם.

תנו לנו את הזכות לבחור אם להתקרב אליכם או להתרחק. בשם "החירות" שלכם, פגעתם בחירות שלי ובבריאות של ילדתי ושל עוד רבים אחרים. איך אתם חיים עם זה בשלום?

על כל דקירה ודקירה שהתינוקת הזו קיבלה היום, על כל נשימה שבה התקשתה ומתקשה - אתם אחראים. הבחירה שלכם פוגעת בכולנו.

הגיע הזמן שבשם החופש האמיתי שרוצים שיהיה כאן, יגבילו קצת את החופש שלכם.

תפיצו את המאמר הזה לאמהות מחסנות, ואמהות שאינן מחסנות. אל תגידו מי זו מי; פשוט תנו להן לקרוא. כי נחמד להתווכח "באוויר" אבל את מחיר הוויכוחים התיאורטיים והחופש המוגזם בנושא, הבת שלי כבר שילמה - ומשלמת.