אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שלישי) עם ראשי רשויות מקומיות מהצפון, בעקבת מבצע "מגן צפוני", ואמר להם כי המבצע שולל מסעות הרג של החיזבאללה.

"אנחנו בעיצומו של מבצע לנטרל את איום המנהרות", אמר ראש הממשלה, "זה חלק מהמאמץ הראשי שאנחנו עושים לנטרל את איום חיזבאללה על מדינת ישראל. אנחנו מנטרלים לחיזבאללה את הנשק המדויק עם הצלחות מרשימות, נלחמים בנשק הסטטיסטי, ועכשיו הגיע המאמץ השלישי - נטרול איום המנהרות.

"איום המנהרות, לו היה מתממש, היה פוגע בכם, בתושבים שלכם ובחיילים שלנו כאן. לחיזבאללה אין שום בעיה להגיח מהאדמה, לחטוף אנשים ולהכניס אותם למנהרה, או לחילופין, להיכנס למסעות הרג וחטיפה בתוך היישובים שלכם. במבצע שמתבצע עכשיו אנחנו שוללים את זה".

ראש הממשלה ציין בפני ראשי הרשויות כי "צה"ל עושה כאן עבודה יוצאת מן הכלל. אני חייב לשבח גם את התכנון וגם את שמירת הסוד, גם בקבינט. אלה הישגים שתורמים יחד לנטרול הנשק של האויב. אני מתרשם שיש פה נכונות אדירה של המפקדים והלוחמים להיערך לכל תרחיש. אם תהיה הסלמה היא תהיה חזקה וקשה מאוד מבחינת חיזבאללה. אני רוצה לברך אתכם על החוסן, העמידה והגיבוי - הדברים האלה יעמדו לנו לשנים רבות".