אאא

בעקבות מספר התפרצויות לבתי עסק בעיר החרדית אלעד, המשטרה  פתחה בחקירה מורכבת לאיתור הגנבים.

במסגרת החקירה התברר כי חשוד בן 16 מכפ"ס חבר ביחד עם אחר, חשוד בן 16 מאלעד, לביצוע התפרצויות ברחבי אלעד. החשוד מכפ"ס מסר לחשוד מאלעד כי הוא "מכיר מקום שיש בו כסף טוב".

השניים קשרו קשר להתפרצות לבית עסק ברח' בני עקיבא בעיר ביום לפני כשבוע וחצי, שני החשודים הגיעו לפנות בוקר ופרצו למחסן הצמוד לאותו בית עסק לממכר גלידות. בהמשך, החשוד מכפ"ס בעט בחוזקה מס' פעמים בקיר גבס שחיבר בין המחסן לבית העסק והחשודים נכנסו לבית העסק וגנבו מתוכו קופה שהכילה 600 שקל במזומן.

משם המשיכו החשודים לבית עסק לממכר כלי בית באותו הרחוב וגם משם גנבו קופה שהכילה כ-300 שקל במזומן.

מהחקירה התברר כי יום לפני כן, לפנות בוקר, החשוד מכפ"ס התפרץ לבית עסק לממכר ספרים ברח' יהודה הנשיא באלעד וגנב משם קופה שהכילה כ-2,700 שקל במזומן. כשנכנס לחדר בבית העסק והבחין כי מותקנת בו מצלמת אבטחה, הזיק למצלמה וגרם לה להפסיק לצלם.

מיד אחרי הגיע החשוד מכפ"ס לרח' רשב"י בעיר, כשהוא עוטה כפפות לידיו והתפרץ לבית עסק במקום. גם משם גנב החשוד מכפ"ס טלפון נייד יקר ערך וכסף מזומן בשווי של כ-2,800 שקל. גם הפעם, משהבחין במצלמת אבטחה, הזיק למצלמה שהפסיקה לתעד במקום. החקירה העלתה כי אותו חשוד התפרץ לבית עסק זה גם כשבוע קודם לכן ביום 7.12.18 וגנב טלפון נייד יקר ערך וכסף מזומן בשווי אלפי שקל.

במהלך החקירה המורכבת נגד החשודים, הצליחו חוקרי המשטרה לקשור את החשודים להתפרצות נוספת והפעם לסמינר באלעד, ביחד עם שניים נוספים. החשודים נכנסו למס' חדרים בסמינר וגם לחדרו של המנהל. משלא מצאו מה לגנוב, עזבו את המקום והמשיכו ופרצו לגן ילדים ברח' רבי יהודה הנשיא בעיר: שברו חלון ונכנסו דרך החור שנפער בחלון וגנבו מצלמה מהגן בשווי של כמאות שקל.

ביום 17.12.18 ועם מעצרו של החשוד מכפ"ס, החשוד הפריע לחוקרת בתחנת המשטרה ושלח אותה לקנות לו סיגריות..בהמשך, איים על שוטר בתחנה בכך שישלח אנשים שיפגעו בו ויחפשו אותו ושהוא ידאג שמשהו יקרה לשוטר, בדיוק כמו שקרה לקצין מודיעין שהניחו לו מטען ופוצצו לו את הרכב.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת והשבוע הוגשו נגדם כתב אישום המכיל 9 אישומים (נגד החשוד מכפ"ס) מתוכם 3 אישומים יוחסו גם לחשוד מאלעד, בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, פריצה לבניין שאינו דירה, הסגת גבול פלילית, היזק לרכוש במזיד, איומים והפרעת שוטר. כמו כן הוגשה גם בקשת מעצר נגד השניים עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדם.