אאא

נתניהו שיגר הערב עקיצה לכיוונו של האיש הפוליטי החדש בני גנץ, "עם כל הכבוד, אני לא מתערב כיצד השמאל מחלק את הקולות שלו". נתניהו נשאל על ידי הכתבים אם בעיניו גנץ משתייך לשמאל, והוא חזר על דבריו בחיוך רחב.

נתניהו אמר את הדברים במטוס לפני המראתו לביקור מדיני היסטורי וראשוני בברזיל. נתניהו יבקר במשך שישה ימים במדינה וישתתף בטקס ההשבעה של הנשיא הפרו ישראלי החדש, ז'איר בולוסונארו.

נתניהו התייחס להמראתו לברזיל ואמר "אני הולך להיפגש עם הנשיא הנבחר, ז'איר בולסונרו, עם שר הביטחון, שר האוצר ושר החוץ שלו, ואנחנו נדון על הקשר של ישראל עם המדינה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית והחמישית בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסייה. מדינת ענק עם פוטנציאל ענק למדינת ישראל, גם בתחום הכלכלי, בתחום הביטחוני ובתחום המדיני".

נתניהו הדגיש כי מדובר ב"שינוי עצום שבולסונרו הכריז עליו, ואני שמח שאנחנו יכולים לפתוח עידן חדש בין ישראל למעצמה הזאת שנקראת ברזיל". נתניהו הזכיר שבולסונרו הודיע שהוא מתכוון להעביר את השגרירות הברזילאית לירושלים, וכי הוא ישוחח עימו על הנושא כבר בפגישתם הראשונה.

נתניהו התייחס גם לשאלה האם אמר שהיועמ"ש צריך להימנע מלהגיש נגדו כתב אישום לפני הבחירות ואמר "אני לא חושב שצריך לייחס אליי דברים שלא אמרתי".

ראש הממשלה התייחס גם לפרסום על השחתת קברו של ברוך מנדלבליט, אביו של היועץ המשפטי לממשלה, ואמר: "שמעתי על החילול המזעזע של הקבר של אביו של היועמ"ש. הכרתי אותו והוקרתי אותו. התקשרתי לשר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, וביקשתי שהמשטרה תחקור את זה מיד ומתברר שהיא כבר חוקרת את זה וזה דווח כבר לפני עשרה ימים ומה שמעניין זה עיתוי הפרסום הערב אחרי הדברים שיוחסו אליי".