אאא

סקרים חדשים שמתפרסמים כעת מגלים כי המפלגה החדשה שהקימו בנט ושקד זוכה ב-10 עד 14 מנדטים, במידה והבחירות היו נערכות היום (ראשון).

הסקר, שנערך על ידי חברת Direct Polls שבבעלות שלמה פילבר וצוריאל שרון, ובדק באמצעים דיגיטליים את 628 המשתתפים בו, אף חושף מי הן הניזוקות העיקריות מהמפץ בימין: הבית היהודי כמובן - והליכוד.

הבית היהודי, המפלגה אותה הנהיגו עד אמש השרים בנט ושקד, יורדת לפי הסקר שהתפרסם ב'מקור ראשון' לחמישה מנדטים, הליכוד בראשות נתניהו נחלש ל-25 מנדטים - ואילו  'הימין החדש' של בנט ושקד זוכה ללא פחות מ-14 מנדטים.

שאר המפלגות: ש"ס עם 5 מנדטים, יהדות התורה עם שבעה, ישראל ביתנו - חמישה, ו'כולנו' של כחלון מתרסקת לגבול אחוז החסימה, עם 4 מנדטים בלבד. צירוך המפלגות החרדיות לקואליציה עם מפלגות הימין מעניק לו בסך הכל 65 מנדטים - מצב דומה לזה של היום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 בנט ושקד מכריזים על הקמת מפלגתם, אמש (צילום: מתוך הפייסבוק הרשמי. תמונה: Yossi Zeliger/Flash90)

מחנה המרכז-שמאל לעומת זאת מקבל 43 מנדטים. הראשונה בו היא מפלגת 'חוסן לישראל' של בני גנץ - 15 מנדטים. יש עתיד שממשיכה לרדת - עשרה בלבד, המחנה הציוני בראשות אבי גבאי 9 מנדטים, מרצ עם חמישה מנדטים ו'גשר' של אורלי לוי אבקסיס רק 4 מנדטים. הרשימה הערבית המשותפת - 12 מנדטים.

בין המפלגות שלא היו מצליחות לעבור את אחוז החסימה אם הבחירות היו נערכות היום, גם מפלגתו של משה בוגי יעלון, במידה והוא ירוץ לבד ולא יתאחד עם גנץ.

לוגו המפלגה החדשה (צילום מסך)
לוגו המפלגה החדשה (צילום מסך)
הגדלה

בסקר וואלה! NEWS וחברת Panel Politics, שנערך אף הוא לאחר הודעת בנט ושקד אמש, הם מקבלים 10 מנדטים, הליכוד 28, הבית היהודי בראשות סמוטריץ' 4, ש"ס 4, יהדות התורה 7, כולנו 5 וישראל ביתנו 4. בגוש שמנגד: יש עתיד 15, גנץ ויעלון - אם ירוצו ביחד - 11, המחנה הציוני 9, מרצ 6 ומפלגתה של אורלי לוי 4. 'המשותפת' - 13 מנדטים.