אאא

בשבוע שעבר כינס היועמ"ש, עו"ד אביחי מנדלבליט, פגישה חשאית עם בכירי המערכת המשפטית לשעבר בהם אהרון ברק, מאיר שמגר, דורית בייניש, אליקים רובינשטיין, עדנה ארבל, יהודה ויינשטיין, משה לדור, גבריאל בך, יצחק זמיר, שם דנו חברי הפורום בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי הדיווח של גיא פלג בחברת החדשות, במוקד הפגישה נדונה השאלה האם ראוי לפרסם הודעת שימוע בתיקי רה"מ נתניהו לפני הבחירות באפריל והאם נכון לעשות כך משפטית. מהדיווח עולה כי לדעת כל הנוכחים יש חשיבות לפרסם הודעת שימוע עוד לפני הבחירות ובלבד שזה עד חודש לפני הבחירות.

היועמ"ש מנדלבליט אמר באותה פגישה החשאית: "פרסום ההחלטה לפני הבחירות הוא חובתנו לציבור שהולך לבחירות. אעשה מאמץ מרבי להשלים את העבודה בהקדם. זאת בלבד שלא תהיינה השלמות חקירה".

מטעם היועמ"ש נמסר: "מדי שנה מקיים היועץ המשפטי לממשלה מפגש שנתי עם היועצים המשפטיים לממשלה ופרקליטי המדינה לדורותיהם, בהשתתפות פרקליט המדינה ובכירי ייעוץ וחקיקה והפרקליטות. המפגש נקבע מבעוד מועד  לפני מספר חודשים והוא התקיים זו השנה השנייה ברציפות.

"במפגש שהתקיים לפני שבוע עלו סוגיות משפטיות שונות, העומדות על סדר היום הציבורי. במסגרת דברי חברי הפורום, הועלה נושא המועד לקבלת החלטה בתיקי ראהמ. היועמש לא העלה נושא זה מיוזמתו והמפגש לא נועד מלכתחילה להעלאת הנושא.

"היועץ התייחס לדברים במסגרת סקירתו, והסביר כי תהליך קבלת ההחלטות בתיקים אלה נמשך כסידרו על אף פיזור הכנסת. היועץ המשפטי לממשלה לא התחייב באשר למועד בו יקבל את  החלטתו".