אאא

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון הגיש בצהריים (רביעי) בקשה לרישום כחוק אצל רשם המפלגות במטרה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ישראל. שמה של המפלגה: תל"ם - תנועה לאומית ממלכתית.

יו"ר תל"ם יעלון אמר לאחר הגשת הבקשה: "זהו יום חג, יום מרגש של בשורה לאזרחי ישראל, יום של תקווה מעורבת באחריות עצומה עבורי ועבור חברותי וחבריי לדרך.

"הקדשתי את כל חיי למען הבטחת קיומה וביטחונה של מדינת ישראל. שרתתי את מדינת ישראל במדי צה"ל ועל 'אזרחי' בכל זמן, בכל מקום ובכל משימה, לאורך גבולות המדינה ואף הרחק מעבר להם, תמיד בראש הכח, מחיל ועד רמטכ"ל, בתפקידי פיקוד קרביים תמיד בחזיתות העשייה המבצעית של צה"ל ובהמשך כמשנה לראש הממשלה והשר לנושאים אסטרטגיים וכשר הביטחון וחבר הקבינט המדיני ביטחוני".

לדבריו: "חונכתי וחינכתי לקחת אחריות בענווה ולהוביל, לתת דוגמא אישית ולעשות הכל למען הבטחת שלומה וקיומה של ישראל. הגיע הרגע בו אני מתייצב שוב כחיל של המדינה בהנהגת כח פוליטי עצמאי, כדי לקבל את אמון אזרחי ישראל, במטרה להחזיר את ישראל למסילה. האתגרים הפנימיים והחיצוניים הניצבים בפנינו מחייבים מנהיגות מחברת ומאחדת, מנהיגות מנוסה ואחראית שמסוגלת לתכנן ולבצע את מה שנחוץ בכל תחומי חיינו כאן ולהגן על זכותנו לחיות כאן בביטחון".

"הגיע הזמן למנהיגות אחרת! מנהיגות שתוכלו לסמוך עליה", הוסיף השר לשעבר: ". אני עושה זאת מתוך מחויבות לדורות הבאים, מתוך כבוד לזכרם של חבריי, פקודי ומפקדיי שנפלו במערכות ישראל ומתוך תחושת שליחות עליונה. אני גאה ונחוש לעמוד בראש

את דבריו סיים בפסוק מהנביא מיכה: "הִגִּיד לְךָ אָדָם, מַה-טּוֹב; וּמָה ה׳ דּוֹרֵשׁ מִמְּךָ, כִּי אִם-עֲשׂוֹת מִשְׁפָּט וְאַהֲבַת חֶסֶד, וְהַצְנֵעַ לֶכֶת, עִם אלוקיךָ".