אאא

חברת הכנסת חנין זועבי הודיעה היום, במהלך  ישיבת הוועד המרכזי של בל"ד, כי החליטה לפרוש מהחיים הפוליטיים וכי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-21.

לדבריה: "מדובר ברגע שבו נהוג לסכם תקופה, לעשות חשבון נפש ולהביט אל העתיד", אמרה זועבי. "לא אחלק לעצמי ציונים. היו מי שהעריכו ואף תמכו במעשיי ובמה שייצגתי והיו רבים יותר ששנאו ונלחמו בי ובדעותיי. באהדה ובשנאה לא שלטתי, בדבר אחד שלטתי: שלא אשאיר אף אחד אדיש למה שאני מייצגת.

 "רצח האופי, ההסתה המתמשכת, הניסיון – חלקו גלוי, חלקו נסתר - הבלתי נלאה והבלתי נפסק להעלים אותי, להשתיק את קולי, לעוות את דעותיי ואף את דמותי, לפסול אותי, ולהרחיק אותי מהזירה הפוליטית, היו עבורי ציון 'טוב מאוד' שניתן לי מטעם כל אלה נגדם ונגד דעותיהם אני נלחמת".

זועבי הוסיפה: "אני גאה שנתתי את כולי, ללא כל ניסיון לדלל או להתייפייף, או 'לנסות להתקבל'. באתי כנציגת המפלגה בשביל לערער על המציאות מן היסוד; העוול שנגרם לעמי, ותחושת חוסר האונים שמאיימת על כל עם בשל העושק האכזרי.

 "אני גאה בכל מה שעשיתי, והייתי חוזרת על אותם דברים שוב. ייצגתי את החזון של בל"ד, את הקול האותנטי של הקורבן, את האמת ואת הצדק של מאבקו של העם שלי, על פי היושר המוסרי והאינטלקטואלי שלי. הכנסת אינה מקום נוח, בלשון המעטה. עבורי היא אף הייתה עוינת".

על פרשת המרמרה אמרה: "מאווי מרמרה לא הייתה שם של אונייה או של הפלגה פוליטית, אלא הייתה כותרת למאבק שאותו הייתי חייבת לנהל, ויש לנהל באופן יומיומי נגד ההתייחסות והעשייה הקולוניאליסטית", הוסיפה. לא פחות גאה אני במפלגה שלי, בל"ד, בשל חזונה".