אאא

צעיר שנחשד כי תכנן לבצע פיגוע ולטבוח במתפללי בית כנסת, הורשע בבית משפט באוהיו, ארה"ב.

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', לפני כחודש וחצי הודיע משרד המשפטים האמריקני כי דאמון מ. ג'וזף, מוסלמי בן 21 מהעיר הולנד שבאוהיו, נעצר והואשם בבית משפט פדרלי, לאחר שתכנן לבצע פיגוע על בית כנסת בסמוך לטולדו.

הוא נחשד בניסיון לסייע לארגון הטרור דאע"ש, ונעצר כשנמצאו בביתו שני רובים מדגם AR-15.

לפי החקירה, הצעיר נעצר בעזרת סוכן כפול שיצר עימו קשר. ג'וזף סיפר בעבר לסוכן הכפול: "אני מעריץ את מה שהאיש הזה (רוברט באוורס, שטבח ב-11 יהודים בפיטסבורג לפני מס' חודשים) עשה למעשה עם הירי. אני יכול לראות את עצמי מוציא לאור מבצע כזה, אינשאללה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הצעיר אף סיפר לסוכן הכפול כי "הם (היהודים) אפילו לא יצפו לזה באזור שלי". במקביל, פרסם ברשת החברתית תמונות של נשק, הילל את דאע"ש והחליט להתמקד בבית כנסת באזור טולדו שבצפון מדינת אוהיו בארה"ב.

באשר לבחירת בית כנסת לביצוע פיגוע הירי, גילה ג'וזף לחוקרים כי הוא תכנן במשך חודשים לבחור בית כנסת בו יהיו "הכי הרבה אנשים", בהתאם לשעה וליום העמוסים ביותר, וכי רצה לרצוח גם את רב בית הכנסת ואף לוודא שאיש לא יוכל להימלט מזירת הפיגוע.

שופט פדרלי בכיר הגיש שלשום (שלישי) כתב אישום נגד ג'וזף, באשמת ניסיון לספק תמיכה לקבוצת 'המדינה האסלאמית' (דאע"ש) ולנסות לבצע פשע שנאה. עורך דינו סירב להגיב.