אאא

 יו"ר 'העבודה', אבי גבאי, צייץ במהלך השבת האחרונה תמונה של אוטובוס פעילים ממפלגתו ועליו נכתב "האוטובוס הזה יכול לנסוע בשבת", גבאי גיבה את ראש עיריית טבריה רון קובי שהפעיל לראשונה תחבורה ציבורית בשבת - בחינם.

לדברי גבאי: "זה מה שיקרה בערים חילוניות נוספות. זה חברתי. זה כלכלי - וזה צודק. השבת זה קרה לראשונה בעיר טבריה וזה יתפשט לערים נוספות. מפלגת העבודה תקדם תחבורה ציבורית בשבת".

השר לשירותי דת יצחק וקנין הגיב לפרובוקציה: "גבאי ממשיך את הפגיעה במסורת ישראל. דבריו חושפים את פרצופו האמיתי בנוגע לסוגיית דת ומדינה".

לדבריו: "לציבור המסורתי המזרחי יש חיבור עמוק לקודשי ישראל, הפגיעה בקדושת השבת לצד העמקת השסע בין דתיים לחילוניים מרחיקה קהלים רבים ממפלגת העבודה.

"התשובה להתרסקות בסקרים היא לא שיסוי של מגזר אחד בשני", הוסיף שר הדתות ואמר: " הבחירה שלך בדרך של שיסוי תביא להתמוטטות סופית של מפלגת העבודה.

חה"כ ינון אזולאי הוסיף ואמר: "אבי גבאי מצייץ כציפור פצועה וחושב שפגיעה במסורת ובערכים של מדינה יהודית היא זו שתרים אותו ממצבה האנוש של מפלגת העבודה. גבאי! עזוב את השבת - זה לא מה שירים את מפלגתך בסקרים, חפש לך נושא אחר - עד אז המשך צניחה נעימה".