אאא

יו"ר חוסן לישראל בני גץ הגיב הערב (רביעי) בחריפות להודאת ראש הממשלה נתניהו כי ישראל תקפה בסוריה ביום ראשון.

כזכור, אמש לפני שהמריא לוועידה בינלאומית בפולין נגד איראן, מסר נתניהו הצהרה לעיתונאים בה אישר שישראל אחראית על התקיפה באזור קונייטרה בסוריה בתחילת השבוע: "אנחנו פועלים כל הזמן נגד אירן, כולל אתמול", אמר.

בנאום שנשא גנץ בכנס ראשי המטות של מפלגתו, הוא אמר על כך: "השימוש בקודש הקודשים הביטחוני שלנו לצורכי קמפיין הוא חציית קו אדום שחייבת להסתיים מיד", אמר גנץ. מהליכוד נמסר בתגובה: "האחרון שיכול להטיף מוסר זה בני גנץ שהודה בקולו שסיכן את חייהם של לוחמי גולני למען הפלסטינים".

"ראש הממשלה נתניהו", פניה אליו בני גץ ישירות: "אנחנו שנינו פטריוטים ועכשיו מתמודדים האחד מול השני. אני מבקש ואני דורש - ישנו מעשה אחד שחייב להיות אסור בתכלית האיסור".

לדברי הרמטכ"ל לשעבר, "הפגיעה בקוד החשאיות הביטחונית וההתרברבות בפעילות הסודית של צה"ל עלולים לסכן את חיילי צה"ל".

באשר לסרטוני המתקפה של הליכוד נגדו, אמר יו"ר 'חוסן לישראל': "בבחירות הללו יותר מתמיד אזרחי ישראל בוחרים בין הנהגה שדואגת לעצמה לבין הנהגה שדואגת לאזרחי המדינה, לביטחון שלהם, לבריאות שלהם ולאיכות החיים שלהם. אני מקבל את זה שמפיקים סרטונים ושלטים שקריים, אפילו את זה שמשמיצים אותי. הכול בסדר, יש לי גב חזק".

"בשבועות האחרונים יצאנו יחד למסע ישראלי של תיקון ושל שינוי", המשיך גנץ. "מסע שיש לו מטרה ברורה: ישראל חזקה יותר ומאוחדת יותר, ישראל טובה יותר. למסע הזה יש נקודת סיום אחת ויחידה: ניצחון בבחירות והקמת ממשלת אחדות ממלכתית לאומית. זהו היעד, חברים, ויחד אתכם נעמוד בו.יחד אתכם נצעיד את ישראל קדימה ונהפוך אותה למדינת המופת שכולנו יודעים שהיא צריכה להיות – מדינת המופת שכולנו יודעים שהיא יכולה להיות".

הפוליטיקאי הטרי הוסיף: "המפגש שלנו היום הוא אירוע מדהים: רק לפני חודשיים היינו חלום רחוק, והיום אנחנו חזון שמתגשם. הפכנו חלום למציאות. יש פה מאות ראשי מטות מכמעט כל נקודה ברחבי הארץ. כל אחד כאן מגיע מתנועה אחרת, ולכולנו מטרה אחת – להחזיר את הביטחון ולהביא מנהיגות אחרת. בתקופה קצרה עשינו מה שרבים הטילו ספק ביכולתנו לעשות: הקמנו מפלגה שיש לה מטרות ברורות ויעדים מוגדרים. אנחנו האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון".

"לצערנו, מול התנועה היפה הזו שלנו, אנחנו נחשפים לקמפיין שלילי ושקרי. אבל כל זה לא מרתיע אותנו, להיפך: הם משמיצים ומחלישים, ואנחנו מתחזקים ומחזקים. הם מפלגים, ואנחנו מתחברים ומחברים. אין צורך להתרגש: הגל העכור הזה יעלם ב-9 באפריל ונחזור לשפיות. יותר מדי מונח על המאזניים - עתידה של המדינה שלנו", סיים בני גנץ.