אאא

מרכז מפלגת 'ישראל ביתנו' שהתכנס הערב (שלישי) באשקלון אישר את רשימת המועמדים של המפלגה לכנסת, המשלבת בין חברי כנסת מכהנים למועמדים חדשים, כאשר מחצית מהמועמדים המופיעים בעשיריה הראשונה הם צעירים מתחת לגיל 40.

יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן אמר כי "אנחנו לא דופקים חשבון לסקרים, אנחנו עושים עבודה בשטח. נקבל מינימום 8-9 מנדטים ובעזרת עבודה קשה של הנוכחים באולם נוכל להגיע גם למספר דו ספרתי".

ליברמן הכריז, כי "תפקידנו הראשון בממשלת הימין הבאה הוא קודם כל למנוע כניעה לטרור, לספק הגנה אפקטיבית לתושבי הצפון ולהבטיח את המשך ההתעצמות של צה"ל". בהתייחסות לנעשה ברצועת עזה אמר, כי "ניתן להגיע להסדר ברצועת עזה, אך לפני כן צריך לשבור את כח הרצון שלהם להתעמת איתנו".

"תפקידנו השני", המשיך ליברמן ושב להסית נגד החרדים, "הוא למנוע את התעצמות הכפיה הדתית. כולנו ראינו ושמענו את התביעות של המפלגות החרדיות במו"מ הקואליציוני העתידי. דברים בלתי סבירים ובלתי מתקבלים על הדעת, כמו הפסקת עבודות חיוניות מצילות חיים בשבת, ביטול גיוס בני הישיבות וכן הלאה".

ליברמן הוסיף כי "מי שרוצה את הימין השפוי האמיתי, ימין במעשים ולא בדיבורים, חייב להבין שאין אלטרנטיבה ל'ישראל ביתנו'. נצטרך להתמודד מצד אחד עם אלו שרוצים להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה, ומצד שני עם אחרים שרוצים לספח לישראל מיליוני פלסטינים, להעניק להם אזרחות, ביטוח לאומי וזכות הצבעה לכנסת".

לדבריו, "'ישראל ביתנו' תדרוש בממשלה הבאה להעביר בקריאה שניה ושלישית את חוק גיוס בני הישיבות, חוק עונש מוות למחבלים וחוק המאפשר נישואים אזרחים. אנחנו גם נדרוש, כמו ברוב מדינות OECD, פנסיה מינימלית של 70% משכר המינימום ונקדם חוק שיאפשר לזוגות צעירים להשתמש בכספי החסכון הפנסיוני כהון ראשוני לרכישת דירה בלי לשלם מס של 35%".

ליברמן הודה לשני חברי כנסת ותיקים ובכירים במפלגה, סופה לנדבר ורוברט אילטוב שלא ימשיכו לכהונה נוספת, על פעילותם רבת השנים.

רשימת המועמדים:

1. יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן.
2. ח"כ עודד פורר
3. יבגני סובה, עיתונאי ואיש תקשורת בשפה הרוסית.
4. אלי אבידר - איש עסקים, בין היתר מנכ"ל לשעבר של הבורסה ליהלומים.
5. ח"כ לשעבר יוליה מלינובסקי
6. ח"כ חמד עמאר
7. אלכס קושניר, לשעבר מנכ"ל משרד העלייה והקליטה.
8. מרק אפראימוב, סגן ראש עיריית שדרות.
9. לימור מגן תלם, יועצת משפטית של עיריית מגדל העמק.
10. ד"ר אלינה ברדץ' - יאלוב.
11. שאדי חלול - חבר מועצת גוש חלב ויו"ר העמותה הארמית-נוצרית בישראל.
12. אלכס פרידמן - יו"ר עמותת "נכה לא חצי בן אדם".
13. דור דוידיאן, יו"ר צעירי ישראל ביתנו
14. שחר אלון, עו"ד ואיש הייטק.
15. אילנה קרטיש - ספורטאית אולימפית.
16. משה סדיה - עצמאי.
17. בוריס שינדלר - יזם ופעיל חברתי.
18. הילה איריס ידיד ברזילי - עו"ד ומגשרת.
19. אביב כהן - יועץ פרלמנטרי.
20. אמיר שניידר - יועץ משפטי וסמנכ"ל רגולציה בהתאחדות האיכרים.