אאא

כשהכוחות הפדראלים ערכו חיפוש בביתו במרילנד של כריסטופר פול האסון, קצין במשמרת החופים שנעצר בחשד לתכנון מתקפת טרור בשישי האחרון, הם מצאו מצבור עצום של נשק שכולל 15 רובים, 1,000 מחסניות ואמצעי לחימה נוספים, שבהם תכנן להוציא פיגועים.

סוכני אכיפת החוק הודיעו, שמצאו גם עשרות כדורי סטרואידים וכדורים נוספים שהלאומן האמין שיחזקו אותו, מסמכים שבהם פירט את תוכניותיו ומדריך לטרוריסט בן 1,500 דפים.

האסון, שעובד במשרדים הרשמיים של משמר החופים בוושינגטון, תומך בדעות קיצוניות כבר שנים, לדברי התובעים. בית המשפט מפרט את טיוטת הדוא"ל שלו מיוני 2017, שבו כתב חסון שהוא "חולם על דרך להרוג כמעט כל אדם על כדור הארץ", ותוהה כיצד יוכל לרכוש אנתרקס ורעלים ליצירת בוטוליזם או שפעת קטלנית.

באותו מייל האסון מתאר "רעיון מעניין", שכולל "התקפות ביולוגיות מלוות בהרעלת מוצרי מזון" וכן הפצצות של מטעני חבלה ופיגועים על ידי ירי צלפים, כך לפי מסמכים רשמיים שהגישו התובעים.

בספטמבר 2017 שלח לעצמו האסון, טיוטת מייל שהתכוון לשלוח למנהיג ניאו נאצי ובו הוא מתאר את עצמו כ"לאומן התומך בעליונות הגזע הלבן כבר יותר מ-30 שנה ושהוא דוגל ב'אלימות ממוקדת' על מנת ליצור 'מולדת לבנה' כלשונו.

בין המסמכים שמצאו בביתו, מצאו הסוכנים מניפסט בן 1,500 דפים, אותו כתב רוצח ההמונים מנורבגיה, אנדרס ברינג בירוויק, שרצח ביולי 2011, 77 בני אדם, רבים מהם ילדים. מסמך זה מכיל רעיונות גזעניים ודוגל באלימות וברצח המוני. כמו כן נמצאו הוראות כיצד לאגור נשק ולהוציא פיגועים אל הפועל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

רשימת החיסול של האסון כללה כמה דמוקרטים בולטים בקונגרס ומועמדים לנשיאות ב-2020. בין השאר כללה הרשימה את יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, מנהיג המיעוט הדמוקרטי בסנאט צ'אק שומר, חברת הקונגרס אלכסנדריה אוקסיו קורטז, המועמדת לנשיאות ב-2020 אליזבת' וורן ועוד.

גם עיתונאים מ-CNN ו-NBC כיכבו ברשימת החיסול שלו. בחקירתו הודה האסון, שהוא הושפע מאנדרס בריוויק, רוצח ההמונים מנורבגיה. והגדיר את עצמו כפרו-רוסי וניאו-פשיסטי.

התובע המחוזי רוברט הר מסר, כי "הנאשם התכוון לרצוח חפים מפשע בהיקף שעוד לא נראה במדינה. מדובר בטרוריסט מבית, שתכנן לבצע מעשים מסוכנים לחיי האדם במטרה לפגוע בהתנהלות הממשלתית".

כריסטופר פול חסון צפוי להופיע היום (חמישי) בבית המשפט הפדראלי שבמדינת מרילנד בה הוא מתגורר.