אאא

הבוקר (רביעי), הגישו ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר, עתירה לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת בבקשה לפסול את הרשימות חד"ש ותע"ל בראשות חברי הכנסת איימן עודה ואחמד טיבי מהתמודדות לכנסת ה-21. העתירה מגיעה בין היתר ככל הנראה בשל העתירות שהוגשו נגד עצמה יהודית לוועדת הבחירות בדרישה להביא לפסילת המפלגה.

בעתירה נכתב, כי יש לפסול את הרשימה מריצה לכנסת לאור ההתבטאויות והמעשים של חברי הרשימה ששוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ותומכים במאבק של ארגוני הטרור נגד מדינת ישראל.

כך לדוגמא באשר לשלילת קיומה של המדינה היהודית מובאים דבריו של חבר הכנסת אחמד טיבי, שאישר בערוץ הכנסת, כי הוא וחבריו לא מכירים במדינת ישראל כמדינה היהודית, דבריו של טיבי לעיתון 'הארץ', לפיהם בכוונתו לבטל את מגילת העצמאות, לשנות את הדגל וההמנון של המדינה, ולבטל את יום הזיכרון ויום העצמאות ודבריו של מועמד חד"ש עופר כסיף, לערוץ חיזבאללה בו טען, כי ישראל והתנועה הציונית הם אוייבים.

באשר לתמיכת הרשימה בארגוני הטרור מובאים בעתירה אמירות רבות של חבריה הרשימות חד"ש – תע"ל. כך לדוגמא מובאים דבריו של עופר כסיף שאמר בריאיון לאתר 'הארץ', כי פגיעה בחיילים אינה טרור, דבריו של אחמד טיבי, לפיהם המחבלים השהידים הם לא מחבלים אלא 'שיא התפארת', הגינוי של מפלגת חד"ש להכרזת הליגה הערבית על חיזבאללה כארגון טרור, וטענותיה של חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן לפיהם, צה"ל רוצח פלסטינים בעזה בכוונה תחילה, ממשלת ישראל מבצעת טרור בעזה וכי חמאס הוא לא ארגון טרור.

ביחס לתמיכה בפיגועים נכתב בעתירה, כי "חברי המשיבה חלוקים בדעותיהם האם צריך לקדם טרור נגד אזרחים חפים מפשע שגרים מחוץ לשטחי יהודה ושומרון, או רק נגד אזרחי יהודה ושומרון וחיילי צבא הגנה לישראל או רק נגד חיילי צבא הגנה לישראל". בעוצמה יהודית מפנים לדברים של חברת הכנסת עאידה סלימאן, שטענה, כי האינתיפאדה היא לגיטימית. לעומתה, חבר הכנסת אוסאמה סעדי, שהוא "מתון יותר" והתנגד לפיגועים בתוך הקו הירוק, אך תמך ברצח משפחת הנקין ובמעשי טרור ביהודה ושומרון, ולעומתם יו"ר הרשימה איימן עודה, שהתנגד לפגיעה באזרחים, אך טען בתוקף שהוא לא יכול לצאת נגד פגיעה בחיילים.

בעוצמה יהודית טוענים, כי במקרה של רשימת חד"ש – תע"ל לא מדובר רק בהתבטאויות אלא גם במעשים אקטיביים. בעניין הזה מפנים בעוצמה יהודית לעובדה כי עודה נפגש עם אסירים רוצחי יהודים הכלואים בישראל ובין היתר עם אחמד סעדאת, מתכנן רצח השר רחבעם זאבי ועם מרוואן ברגותי, עליו כתב עודה, כי הוא שותף לו בעמדותיו והוא לא טרוריסט אלא לוחם חופש.

בעוצמה יהודית מפנים גם לתמיכה של עודה בעאהד תמימי ובאיסמעיל הנייה. עוד טוענים בעוצמה יהודית, כי חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן הפגינה נגד פעולות צה"ל בסוריה וסירבה לכנס דיון על חיילות בצה"ל בתפקידה כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה וטענה כי זה לא על סדר יומה, ומפנים גם לביקוריו של יוסף ג'בארין מחד"ש אצל ברגותי עליו כתב ג'בארין כי הוא מעודד את ברגותי "עד לסיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית שבירתה העצמאית היא ירושלים"

ד"ר מיכאל בן ארי מסר בתגובה לעתירה כי "בימים האחרונים אנו עדים למסע צביעות נוסף מצידו של השמאל הדו פרצופי: מחד מבקשים לפסול את מי שאוהבים את חיילי צה"ל, אוהבים את המדינה ואת עם ישראל, ומנגד נאלמים דום כאשר תומכי טרור מובהקים יושבים מזה שנים רבות בכנסת ישראל. אנו מקווים שהשכל הישר יכריע ושתומכי הטרור יראו את הכנסת הבאה מבחוץ".

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף: "מדובר באבסורד – לא ייתכן שמי שאין לו בעיה עם רצח חיילי צה"ל ועם ביטולה של המדינה היהודית ימשיך לשבת בכנסת. עוצמה יהודית תפעל לסילוקם של כל חברי הכנסת שתומכים בטרור ופועלים לביטול המדינה כמדינה יהודית".