אאא

הפתעה בקהילה החרדית: הגאון הרב יונתן אברהם, מרבניה המפורסמים של יהדות בריטניה החרדית, פרש במפתיע מאחד מתפקידיו הבכירים.

הרב אברהם מוכר לציבור החרדי כדיין מרכזי, שכיהן עד אתמול (רביעי) כאחד מארבעת הדיינים של 'בית דין לונדון', בית הדין החרדי הגדול בבריטניה.

במקביל, מכהן הרב במבחר תפקידים נוספים: הוא הרב והפוסק של בית הכנסת 'תורת חיים' בצפון-מערב לונדון, נשיא כולל האברכים 'לידס', נשיא ארגון הקירוב 'שובו' ותפקידים בולטים נוספים. הוא מוכר גם כנואם בחסד בממלכה ומחוצה לה.

לתפקיד הדיין בבית הדין של לונדון נכנס הרב אברהם לפני 17 שנים, כשהיה בן 37 - גיל צעיר יחסית לתפקיד כה רם. מאז הוא מוכר באוכלוסיה היהודית כ'דיין יונתן אברהם', ודבר פרישתו הפתאומית הכתה את יהודי בריטניה בתדהמה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במייל ששלח לנשיא בית הדין, הדיין הרב מנחם גלאי, לא ציין הרב אברהם אף סיבה לפרישתו. "מתוך תחושת אחריות ועצב הנני מכריז היום כי אני פורש מבית הדין לונדון. בית הדין הוא עמוד התווך של הקהילה שלנו, וזה היה כבוד גדול וזכות לשמש דיין ב-17 השנים האחרונות.

"יש לי כבוד גדול לרב הראשי, לדיין גלאי, לעמיתיי הדיינים, לצוות בית הדין ול'איחוד בתי הכנסת', ואני אסיר תודה על ידידותם ותמיכתם במשך שנים כה רבות. אני מקווה שבית הדין ילך מחיל אל חיל, כשימשיך בעבודתו החיונית".

העובדה כי התראה קצרה מאד קדמה לפרישה המפתיעה, וכי הרב לא פרש מתפקידים נוספים, הובילה לחרושת שמועות וספקולציות בקהילה. יש שמשערים שבית הדין הסתבך באופן כלשהו, ויש שסבורים שהרב מנסה בסך הכל לפנות מעט את סדר יומו העמוס.