אאא

יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן ממשיך את "העימות" - יהיו שיאמרו המתואם - עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, ושב ותוקף את המפלגות החרדיות ומסית נגד הציבור החרדי.

בנאום באוניברסיטת בר אילן, התייחס איווט ליברמן לנושאי דת ומדינה ואמר כי "הגענו למצב שבמאה ה-21, רק עולי חבר העמים, לא עולים משום מדינה אחרת, מתבקשים לעבור בדיקה גנטית - בדיקות די.אן.איי. זאת על מנת להוכיח יהדות, זה טירוף מוחלט".

לדברי איווט, "מבחינתי, הרבנות הראשית עברה תהליך קשה של השתלטות עוינת של החרדים. היא הפסיקה להיות גוף ממלכתי. אפילו את הכשרות שלה אף אחד לא מקבל וכולם מבקשים בד"צ ובית יוסף. אף אחד לא מקבל את הכשרות של הגוף עצמו".

"יש השתלטות עוינת של חלקים חרדיים בחברה הישראלית על מוסדות שהיו פעם ממלכתיים", האשים ליברמן, "מזה נוצר הסיפור של הבדיקות הגנטיות. מבחינתי הרבנות הראשית חייבת להחליט: או שהיא גוף ממלכתי, או שהיא אינקוויזציה, אין שום השוואה אחרת. הדבר הזה הוא גזעני, משפיל ורומס את כבוד האדם".

איווט המשיך ואמר כי "יש פה אפליה, אפליה מובנית. האפליה הזאת היא חלק מכל המערך החרדי, שכולל את משרד הפנים. אני מסתכל על כל מה שקורה עם משרד הפנים, למשל בנושא של ילדים שעולים לארץ ומנסים להתאחד עם ההורים ונזרקים מעבר לגבול. או כל היחס כלפי התיירים, שמנסים לבקר פה בארץ וההשפלה שהם עוברים פה.

"כל המערך הזה חייב להתפרק: משרד הפנים, משרד הדתות, הרבנות - הכל בידיים של החרדים. משרד הפנים חייב לעבור מהידיים של ש"ס לידי המפלגות הציוניות. אני חושב שגם במקרה של משרד הדתות - אסור שהוא יהיה בידיים של החרדים. בטח ובטח השילוב הזה הוא קטלני. אבל קודם כל משרד הפנים. אנחנו מתכוונים להילחם עליו ולא להשאיר אותו יותר בידי החרדים".