אאא

תנועת הליכוד הגישה היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה דרישה לחקור מיידית את בני גנץ בעקבות מה שהם מכנים "תיק 50 מיליון" שנחשף היום בדו"ח מבקר המדינה.

השר יריב לוין אמר במסיבת עיתונאים שכינסה המפלגה כי "זוהי שעת מבחן למערכת אכיפת החוק ולאמון הציבור. קראתי את התגובה המבישה של מפלגת לפיד גנץ לדוח המבקר. הם אומרים, בגנץ לא נפל דופי. רבותי איזו צביעות, איזה סטנדרט כפול, איזה זלזול בציבור".

"מדובר לא רק על פרשה חמורה הנוגעת להתנהלות המשטרה אלא על בני גנץ, מועמד לראשות הממשלה, שלפי דו"ח המבקר ניצל את קשריו והציג מצגים שקריים והוציא 4 מיליון שקלים ללא מכרז ובניגוד לדין. הציבור לא יסכים לקבל אכיפה לא שיווניות של החוק וסטנדרט כפול עם יחס אחד ומחמיר לרה"מ ויחס אחר ומקל לבני גנץ".

לוין הוסיף, "ראשי מערכת אכיפת החוק הם אלה שקבעו סטנדרט ברור לפיו כל המידע צריך להיות מובע בפני הציבור לפני הבחירות. אם כך בעניינים של סיגרים או כתבות באינטרנט שמקומם אפילו לא בוועדת האתיקה, בוודאי שכך חייב להיות בפרשה שעניינה ניסיון לקבל תוך הצגת מייצגים שקריים עשרות מיליוני שקלים מכיסם של אזרחי ישראל.

"זוהי אחריות ישירה של בני גנץ. הוא נמצא בלב הפרשה ופעולותיו שעולות מדו"ח המבקר הן ההפך הגמור מהיושרה המינימאלית המצופה לכל אדם, ובטח לאיש ציבור. היועמ"ש מנדלבליט, לכל אדם צריך להיות חוק שווה. הודע מיד על חקירת תיק 50 מיליון של בני גנץ".

השר אופיר אקוניס אמר במסיבת העיתונאים, "אני מנצל את ההזדמנות הזאת לקרוא לפוליטיקאי יאיר לפיד לא להיות צבוע, לא להיות דו פרצופי, לא לעשות דין אחד לבנימין נתניהו ודין אחר לבני גנץ ראש המפלגה שלך - להתייחס במהירות, ברצינות וביסודיות לפרשת חמישים המיליון של בני גנץ".

"אם אתה הגון חה"כ לפיד, אם אתה הגון, תצטרף לקריאתנו, לדרישתנו לפתוח בחקירה פלילית. אם לפיד לא יעשה זאת, הרי שיתגלה שכמו בכל שאר הדברים, בתחום המדיני, בטחוני, כלכלי, כל דבריו הם דברי סרק חסרי ממש ותוכן".

סגנית השר ציפי חוטובלי הזכירה כי "בוגי יעלון אמר שמגיע לציבור מועמד שאין על מה לחקור אותו. כאן ועוד איך יש על מה לחקור בעניין גנץ. צריך לחקור אותו על העבירה לכאורה שמתגלית כאן בעסקה מפוקפקת בינו לבין אלשיך, והציבור צריך לדעת שמי שעומד לבקש את הקול שלו הוא אדם שלא אמר אמת, אדם ששיקר, אדם שהציג חברה על סמך נתונים כוזבים והם חמורים מספיק כדי שהיועמ"ש יפתח בחקירה פלילית".

ח"כ יואב קיש אמר כי "הציבור זכאי לדעת את האמת. הוא צריך לדעת על המהות והקשר בין גנץ לבין המפכ"ל אלשיך. קשר גנץ-אלשיך חייב להיבחן במובן הפלילי. אנחנו עדים למעשים פליליים של חברת גנץ. הציבור צריך לדעת את האמת, אנחנו צריכים לפתוח בחקירה פלילית, ואני חושב שחברי התייחסו לבוגי ולפיד במפלגת לפיד גנץ. את בני גנץ צריך לחקור ועכשיו".