אאא

לפני מספר חודשים, עת התהלך עורך הדין איתמר בן גביר בשוק מחנה יהודה בירושלים, ניגשה אליו פעילת שמאל קיצוני והחלה להטיח בו עלבונות תוך שהיא מכנה אותו גזען, ומאשימה אותו כי תמך ברצח הנערה שירה בנקי, שנרצחה במצעד התועבה בירושלים בשנת 2015.

בן גביר תיעד את הפעילה, והגיש כנגדה תביעה על סך מאה אלף שקלים. בכתב התביעה ציין בן גביר ביחס לטענותיה של פעילת השמאל, כי הוא אכן מתנגד לקיומו של המצעד, אך "בין אלה לבין לשמוח כאשר רוצחים נערה שכל חטאה שהיא צעדה במצעד - המרחק הוא רב מאוד". 

לאחרונה, הגיעו בן גביר והנתבעת להסדר פשרה לפיו הפעילה תתרום 8,000 ש"ח למוסדות צדקה, תוך שיינתן לכך תוקף משפטי ע"י השופטת, ובכך הליך התביעה כנגדה יסתיים בזאת. אלא שפעילת השמאל ניסתה להערים על בן גביר, ורצתה לתרום את הכסף לעמותות שמאל קיצוני. בן גביר בתגובה התנגד, ולבסוף הוחלט, כי הכסף ייתרם למוסדות חב"ד.

עו"ד איתמר בן גביר שנמצא בימים אלו ברשימת איחוד מפלגות הימין מסר: "אני מברך על ההסדר שהושג לפיו תתרום פעילת השמאל צדקה למוסדות חב"ד. ידעו אנשי השמאל, כי להכפשותיהם יש מחיר, ושבשם חופש הביטוי לא יכתימו את שמם של פעילי ימין".