אאא

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (רביעי) על פעיל הימין נועם פדרמן, 40 שעות של עבודות לציבור, לאחר שהורשע בגרימת נזק לכלי רכב בחברון.

המדינה דרשה לגזור על פדרמן לפחות 10 חודשי מאסר, ואילו פדרמן טען שאין להשית עליו כל עונש. בסופו של דיון, כאמור, גזר בימ"ש השלום 40 שעות שירות לציבור על פדרמן.

בתגובה מסר נעם פדרמן כי "עצם העובדה שניתן היום גזר דין, שהייתה הכרעת דין ובכלל שהיה כתב אישום הינה חמורה ביותר".

"מערכת המשפט השמאלנית שרודפת יהודים שמונעים ממחבלים לסכן חיי יהודים לא תרתיע אותי. גם בעתיד אם אעמוד בפני מצב דומה - התוצאה תהיה אותה תוצאה". אומר פדרמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 התקרית בחברון (צילום פלסטיני: מתוך פייסבוק)

לפי כתב האישום, פדרמן נסע ברכבו בחברון עם שניים מילדיו. במהלך הנסיעה הותקף רכבו באבנים, פדרמן רדף אחרי המיידים, נכנס לסמטה אליה נמלטו וזרק עליהם אבנים בחזרה.

המדינה טענה כי פדרמן ובנו לא היו צריכים לעצור כשזרקו עליהם אבנים או לרדוף אחרי מיידה האבנים, אלא להמתין לכוחות הביטחון, ולא לקחת את החוק לידיים.

פדרמן אמר בזמנו ל'כיכר השבת': "חמור מאוד שהתביעה במדינת ישראל הפכה את המותקף לנאשם. כולם יודעים שנזרקו עלי ועל משפחתי אבנים וכל פעולותיי היו לשם הגנה עצמית. אני מתכוון להפוך את המשפט הזה למשפט פוליטי אשר בו תועמד לבחינה מדיניות ההבלגה של צה"ל ביהודה ושומרון. מדיניות ההבלגה הובילה ומובילה לרצח יהודים ואסור לשתוק על כך, גם במחיר של כתב אישום".