אאא

יו"ר 'העבודה' אבי גבאי, נאם הלילה (שלישי) מול תומכיו, לאחר התבוסה שנחלה מפלגתו, שלפי מדגמי הבחירות זכתה ל-6 עד 8 מנדטים בלבד.

בדבריו אמר גבאי, כי "זה ערב לא פשוט עבורנו, וערב מאד לא פשוט עבורי. לא כך קיוויתי לסיים את הערב הזה. תוצאות המדגמים הם אכזבה עצומה. התוצאה היא מכה אלקטורלית למפלגת העבודה, ומכה של ממש לכל מי ששותף לדרך שלנו".

"ניסינו להיות הכי רציניים שאפשר. לבנות נבחרת מצוינת, להציג תכניות ופתרונות מעשיים. ואפילו הצלחנו לעשות קמפיין מצוין שהדגיש את הדברים. אבל המציאות הפוליטית הלכה בכיוון אחר. ידענו שנזדקק לחיבורים פוליטיים, אבל לא היו כאלה שהיו מוכנים להתחבר לאידיאולוגיה ולדרך שלנו".

לדבריו, "לא היו כאלה שהיו מוכנים לבוא לציבור ולאמר את העמדות שלנו כפי שהן, העמדות הבסיסיות של תנועת העבודה. אני מאד מקווה שיהיה שינוי שלטוני בעקבות הבחירות.
שינוי שאולי יקל עלינו – יקל על המחיר הפוליטי הכבד ששילמנו; מחיר שלצערי גם הציבור שילם בכך שחלק מהנבחרת המצוינת שלנו לא ישרת אותו בכנסת הבאה".

וכאן הדגיש גבאי: "אם חלילה נישאר עם נתניהו כראש ממשלה, אזי כל האזהרות שלנו בשבועות האחרונים יתממשו. הזהרנו שנתניהו עלול להישאר כאן. הזהרנו שקולות המחנה שלנו עלולים להכניס חברי כנסת שהם אנשי ימין אידיאולוגי קשה, אנשים שפשוט לא מייצגים את העמדות של המחנה שלנו".

"אני מאד מקווה שגנץ יצליח להרכיב ממשלה. שוחחנו הערב, נעשה הכל כדי לסייע לו בכך. חברים, על אף התוצאות הערב, למפלגת העבודה קרה משהו טוב בחודשים האחרונים. משהו שהוא עמוק יותר מתמונת המנדטים".

גבאי הוסיף: "אני יודע שכל מי שנמצא כאן ציפה והאמין שנצליח יותר. גם אני רציתי בכך, אבל המציאות הפוליטית שקמה בחודשים האחרונים הביאה למצב שבו מפלגת העבודה מצאה את עצמה בסיטואציה חדשה; סיטואציה שבה מפלגת מרכז חדשה הוקמה בשם ההבטחה להחליף את נתניהו".

"והסחף הזה, שראינו אותו במיוחד ביומיים האחרונים, הביא לנו אתגר גדול, שלא היה לנו קודם. אמרתי לכם בשבועות האחרונים שבנינו ספינה מצוינת וחזקה, אבל נותרנו תלויים בגודל הסערה שבחוץ. והסערה הייתה גדולה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

יו"ר 'העבודה' אמר עוד: "אני רוצה להבטיח לכם בשמי ובשם הנבחרת – שאנחנו לא נפסיק להילחם. במידה ותקום שוב ממשלה בראשות נתניהו, אנחנו נהיה ראש החץ בהמשך המאבק הציבורי והפוליטי מולו".

"מחר בבוקר נתחיל לתחקר את עצמנו, את מערכת הבחירות שעברנו, ונכין את עצמנו למערכה הבאה. זו האחריות שלנו לתנועת העבודה, וחשוב מכך – זו האחריות שלנו למדינה".

"ועכשיו אני רוצה להגיד לכם משהו אישי, משהו מהלב", סיים גבאי: "לאורך כל השנתיים האחרונות, קמתי בכל בוקר והסתכלתי במראה ושאלתי את עצמי שאלה אחת - האם אני הולך עם האמת שלי? האם אני יכול להישיר מבט בכל יום ולהגיד – עשיתי את כל מה שיכולתי כדי לייצר פה שינוי".

גבאי סיים את דבריו ואמר: "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל המונח על כתפיו של יושב ראש מפלגת העבודה, כל דבר שעשיתי, טוב או רע, מוצלח או לא, כזה שיותר מובן או פחות מובן לציבור, עשיתי משום שחשבתי שזה הדבר הנכון עבור הציבור ועבור השינוי. כך עשיתי וכך אמשיך לעשות".