אאא

סגן יו"ר הכנסת ח"כ ישראל אייכלר מתייחס בראיון באולפן 'ישי ורבינא בכיכר' לביקורת על התנהלות הסיעה, המחלוקות הפנימיות ב'אגודה', חלוקת התיקים ומשבר חוק הגיוס.

כותרות הראיון עם ח"כ ישראל אייכלר:

הרכבת הממשלה: "הדבר האחרון שש"ס צריכה לעשות זה לריב איתנו. אנחנו 16 איש בקול אחד. ליברמן רוצה להפיל את נתניהו ולהביא לממשלה בלי נתניהו וללא חרדים. ליברמן מתכוון להפיל את הימין בשביל ממשלה חילונית.

"אנחנו 16 מנדטים שבאים בידיים נקיות למו"מ הקואליציוני. לא הולכים לכפות על בוחרי ליברמן איזה בשר לאכול והוא לא יכפה עלינו להתגייס, הוא מייצג סה"כ 5 מנדטים מאוד מוגדרים, אנחנו מייצגים חצי מיליון איש. ש"ס הולכים לבד זכותם ללכת לבד, שיחתמו. לא מצפה שישאלו אותנו.

מועצת הקהילות: "מי שאומר שרצה להיפגש איתנו ולא רצינו,הוא שקרן. שיבוא אחד ויגיד שהוא רצה להיפגש איתי ולא הסכמתי. המועצת של הקהילות הוקמה בשביל שיהיה להם ביטוי עצמאי בתוך אגודת ישראל ותישמע דעתם, ולא כדי שמישהו יכנס אותם כגוף לוחם נגד אחרים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

התיקים: "במקום שנדבר על מה שכואב להם בעיית הדיור ובעיית התחבורה והתעסוקה אנחנו עוסקים בליברמן.

"מגיע לנו תיק השיכון אבל לא במקום תיק הבריאות. למה לכחלון מגיע שני תיקים רק עם ארבעה מנדטים? יהדות התורה לא יכולה לרצות גם את ועדת הכספים וגם את השיכון.

יהדות התורה מאוחדת? "הייתי בישיבה המאוחדת השבוע יש מספיק מאכרים ועיתונאים ומערבבי כפיות שרצו ליריב לוין לבקש שלא יהיו סגני שרים".