אאא

אלפים מפגינים בתל אביב נגד הכוונה להעביר את חוק החסינות שימנע את העמדת ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין. ראשון הנואמים היה ח"כ עופר שלח שתקף: "הדרישה שלנו היא פשוטה: דין אחד, נורמה אחת, לכל אזרח במדינה דמוקרטית". המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב, בין היתר: "ביבי וכנופייתו, סכנה לדמוקרטיה" ו"עוצרים את חוק החסינות".

לדבריו: "התנועה שתקום כאן הערב תילחם עליה בכנסת וברחוב, בבית המשפט ובתקשורת ובעיקר בלבבות. נבלום כל נסיון חקיקה מעוות, שכל מטרתו חסינות לנתניהו".

מ'הליכוד' נמסר: "לפיד מדבר על סכנה לדמוקרטיה וארדואן? בפעם הבאה שיהיו פריימריז ב'יש עתיד' זה יהיה ב 2045. חברת הכנסת עדי קול שהתנגדה ליו"ר לפיד גורשה מהמפלגה לאלתר. לפיד = בדיחה".

יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ אמר בנאומו: "באתי לכאן הערב לומר לכם בקול רם את מה שכולנו מרגישים בכאב - החלום והולך נשבר לנגד עינינו. יש מי שמנסה להחליף את שלטון העם בשלטון יחיד. יש מי שמנסה לשעבד אומה בשביל האינטרסים האישיים שלו. עכשיו המאבק הוא על הבית – על דמותה ועל צלמה של מדינת ישראל".

"בנימין נתניהו", פנה גנץ: "במהלך מערכת הבחירות דיברת על ביטחון ישראל. היום אתה עוסק בעיקר בביטחונך וחירותך האישית. לא ניתן לישראל להפוך למדינה שבה הורסים את המוסדות הציבוריים שעצם היותם היא דמוקרטיה".