אאא
דובר צה״ל מוסר כי צה״ל, בהובלת פיקוד הצפון ועוצבת הגליל, השלים היום (חמישי) את השמדתה של מנהרה התקפית של ארגון הטרור חיזבאללה שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. המנהרה יצאה ממרחב הכפר השיעי רמיה ונחשפה בידי צה״ל בינואר האחרון במסגרת מבצע ״מגן צפוני״. 
 
המנהרה נוטרלה באמצעות הזרמת חומרי איטום, לאחר שבוצע חקר מודיעיני-מבצעי בתוואי המנהרה בחודשים האחרונים. המנהרה נוטרלה במקטע שמהגבול לשטח לבנון, והוצאה מכלל שימוש. 
 
מדובר במנהרה חוצת-גבול של ארגון הטרור חיזבאללה שמנוטרלת ע״י צה״ל, בהמשך ליתר המנהרות שנוטרלו והושמדו במסגרת מבצע ״מגן צפוני״.
 
מנהרה זו היא מנהרת הדגל של ארגון הטרור חיזבאללה בה השקיע חיזבאללה את המשאבים והמאמצים הרבים ביותר, הותקנו בה תשתיות שאפשרו שהייה ממשוכת של מחבלים בתוכה, יכולת חפירה יעילה וניידות של פעילים.
 
במבצע זה שלל צה״ל בחסדי שמים מחיזבאללה רכיב מרכזי בתוכנית ההתקפה שלו לשעת חירום- אותו בנה במשך שנים והייתה בשלבי השלמת חפירה. 
 
צה״ל עקב במשך שנים באמצעים שונים- טכנולוגיים ומודיעיניים אחר הניסיון של חיזבאללה לפתח יכולות תת-קרקע והביא להשמדת המנהרות בעיתוי שנבחר על ידי גורמי הביטחון. 

מדובר צה"ל נמסר, כי צה״ל ממשיך בפעולות שונות להגנת גבול הצפון וביטחון התושבים ונמצא בקשר רציף עם תושבי הצפון וראשי הרשויות.