אאא

לאורך תקופה ארוכה הפעילו שוטרי מרחב איילון סוכן סמוי שפעל בקרב עבריינים והיום (שני), בשעות הבוקר המוקדמות, עם תום השלב הסמוי של החקירה והמעבר לשלב הגלוי, פשטו שוטרי משטרת ישראל ובהם בלשים, לוחמי יס"מ ומג"ב, כלבנים, חבלנים וחוקרי זיהוי פלילי, על בתיהם של החשודים במרכז הארץ ועצרו 24 חשודים בגילאי 18 - 52, בחשד לעבירות של סחר באמצעי לחימה וסחר בסמים מסוכנים.

בחיפוש שנעשה בבתיהם של העצורים נתפסו, בין היתר, תת מקלע מסוג קרל גוסטב, עשרות אלפי שקלים וכן כסף זר החשודים כפידיון מסחר בסמים. אלפי שקלים בשטרות החשודים כמזוייפים וחומרים החשודים כסמים מסוג קוקאין ומריחואנה במשקלים שונים.

הסוכן הסמוי הופעל בקרב החשודים בצורה מוקפדת ומבוקרת במשך חודשים רבים, במהלכם רכש את אמון העבריינים ופעל בסביבתם. באופן זה הצליח הסוכן לרכוש מהחשודים במספר הזדמנויות שונות אמצעי לחימה ובכללם מטעני חבלה.

הסוכן אף רכש סמים מסוכנים בכמויות מסחריות במשקלים וסוגים שונים ובכללם: LSD, קוקאין ומריחואנה וכן, חלקי רכב גנובים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

החקירה לוותה על ידי יחידת התביעות של מחוז ת"א ופרקליטות מחוז ת"א.

בשעה זו העצורים נחקרים בתחנת המשטרה ובהמשך, תתקבל החלטה על הבאתם לדיון בבימ"ש השלום בתל אביב לשם הארכת מעצרם.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל מנהלת מאבק נחוש ומתמשך בסחר באמצעי לחימה והפצת סמים מסוכנים ותמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות, במטרה להילחם בתופעות פשיעה חמורות אלו.

"מבצע זה שבמסגרתו הופעל סוכן מצטרף לשורה ארוכה של פעילויות ומבצעים, שביצעה ומבצעת משטרת ישראל בשנים האחרונות, על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם מבצעי העבירה".