אאא

חוי*, ירושלמית מלידה, הייתה רק בת 16 כשאביה הלך לעולמו, היא הפכה להיות יד ימינה של אמא וסייעה לגדל את 7 אחיה הצעירים. המשפחה רק התחילה להתאושש כאשר אסון נוסף פקד את היתומים הטריים: גם אמא נפטרה באופן פתאומי. מילותיה האחרונות הותירו רושם בל יימחה על בתה האהובה: "דאגו לתינוקות שלי".

חוי נאלצה להתבגר ולמלא את מקומה של אמא כאשר היא היתה בת 18 בלבד. הצעירה האמיצה התחילה לעבוד כפקידה, וגם כל העול של בית מלא בילדים קטנים נופל על כתפיה. 

חוי התארסה לאחרונה לצעיר שגם הוא יתום. לזוג אין כסף עבור הוצאות החתונה, ולא בשביל לאבזר את הבית אפילו במוצרים המינימליים. בלית ברירה, הם פנו לקופת העיר, שבדקו את פרטי המקרה שלהם ביסודיות, והוסיפו אותם למגבית המיוחדת עבור יתומי חודש סיון. אם הקרן תצליח לגייס את הכסף, כל אחד מזוגות היתומים שמתחתנים החודש יקבל סכום צנוע שבו יוכלו לרכוש את המצרכים הבסיסיים עבור הבית כגון מכשירי חשמל, או לשלם את הוצאות החתונה.

לתרומה לקרן יתומי סיון הקלק כאן

מידי חודש, גדולי ישראל שליט"א מביעים את תמיכתם במגבית של קופת העיר עבור יתומים שמתחתנים, ומעניקים ברכה מיוחדת לתורמים. בחודשים קודמים התורמים בורכו מפיהם של כל גדולי ישראל, ביניהם הרב שטיינמן זצ"ל, הרב חיים קנייבסקי שליט"א והרב גרשון אדלשטיין שליט"א. הברכה של חודש זה הוא מפיו של הרב שמעון גלאי שליט"א, אשר ידועים כוחותיהם של תפילותיו וברכותיו שמקובלים הם למעלה ומתקיימים.

הרב גלאי שליט"א אמר את הדברים הבאים על התורמים: "כל התורמים סך 360 ש"ח עבור 36 היתומים הנישאים בסיון, יזכו מידה כנגד מידה לראות את כל ילדיהם הולכים בדרך התורה ולרוות מהם נחת יהודית".

זוהי ברכתו רבת העוצמה של הרב שמעון גלאי שליט"א. המטרה של הקרן היא לגייס מספיק כדי לעזור לכל אחד מ-36 זוגות מתחתנים בחודש סיון. המעוניינים לעזור ליתומים, ולקבל את ברכתו של הרב גלאי שליט"א לילדים הולכים בדרך התורה, יכולים לעשות זאת רק כאן לזמן מוגבל.

הפרטים של חוי שונו לשמירה על הפרטיות אך שנועדו להמחיש את הכאב של הכלות והחתנים האנונימיים שמתחתנים בחודש זה.