אאא

קורין גדעון, ממגישות הטלוויזיה המוכרות בישראל, שנישאה השנה לחילי סורוצקין - בן למשפחה חרדית - מגלה כי התקרבתה לדת ולמסורת היהודית.

בראיון לעיתון 'מעריב', שיפורסם מחר (שישי), הסבירה גדעון את ההד הציבורי החיובי שיצר הסרט שלה על חתונתה: "הגעתי ממקום אנטי חרדי, והיום אני חצי-חרדית - אפשר להגיד. הרגשתי שסיפור החתונה שלי זה סיפור מעניין, ושחסרים סיפורים חיוביים על דתיים וחילונים".

גדעון נשאלה איך מגשרים על הפער בין החילוניות למסורת, והשיבה: “זה לא פשוט, ואני כל הזמן מגלה עוד דברים. זה פער תרבותי באורחות החיים. להגיע למשפחה שלו ולשמור שבת, זה לא משהו שחשבתי שיקרה".

 גדעון, בבית משפחת סורוצקין (מתוך 'החתונה החרדית שלי', באדיבות קשת 12)

במהלך הראיון הפתיעה קורין גדעון והצהירה, ספק בהומור: "עכשיו אני דוסית לחלוטין, יש לי הגייה אשכנזית ואני יכולה לנהל שיחה עם בחור ישיבה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"זה כמו ללמוד משהו חדש, בשבילי זה אתגר. בחברה החילונית אנחנו לא מספיק מכירים את המגזר הזה, ומזלזלים. אני שמחה שזה פגש אותי בחיים".

בסיום הראיון פירטה גדעון על התקרבותה לדת ולמסורת היהודית: "הבית כשר, יש הפרדה של בשר חלב, שני סכו"מים. אני לא מבשלת בשבת ולא רואה טלוויזיה".

"אני לא שומרת שבת במאה אחוז, אבל עם הזמן אני רואה את עצמי הולכת לכיוון הזה - כי ההרגשה של זה נעימה; לא כי מישהו מבקש ממני או אומר לי", הפתיעה גדעון.