אאא

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ מאחד הערב (רביעי) כוחות עם יו"ר 'גשר' אורלי לוי-אבקסיס, והם ירוצו יחדיו ברשימה משותפת לקראת הבחירות הקרובות לכנסת ה-22. השניים כינסו מסיבת עיתונאים בתל אביב והודיעו על מהלך האיחוד המפתיע.

במקביל, ובעקבות כך, הודיע הערב פרץ ליו"ר מרצ ניצן הורוביץ כי החיבור המדובר בין מפלגותיהם לא יצלח, משום שהוא מעדיף להתמקד במשיכת מצביעים ממחנה הימין. מסיבה זו, גם כי איחוד עם 'ישראל דמוקרטית' של אהוד ברק כנראה לא יתממש.

כחלק מהסכם האיחוד ביניהם, ישוריינו שלושה מקומות בעשירייה הראשונה של מפלגת העבודה, לחברי מפלגת גשר של לוי-אבקסיס. טרם ידוע האם גם חובותיה של 'גשר', מהבחירות האחרונות בהן היא לא עברה את אחוז החסימה, יכוסו בידי 'העבודה'.

יו''ר מרץ הורוביץ. נדחה בידי פרץ (צילום: Flash90)
יו"ר מרץ הורוביץ. נדחה בידי פרץ (צילום: Flash90)
הגדלה

בדבריו במסיבת העיתונאים, לצד אורלי לוי, אמר פרץ: "אני עומד בפניכם נרגש, וחש את עוצמת הרגע, כיצד נוצרת ברית של התחדשות ותקווה למדינת ישראל".

"כל מסעות חיי הציבורים מלווים בהתלבטויות, בסימני שאלה לגבי סדרי העדיפויות, וכאן אני חש כי מצאתי את התשובות כולן. מצאתי את התשובות הנדרשות לטיפול באותם שסעים מדממים בתוך החברה הישראלית".

פרץ המשיך ואמר: "אני עומד בהתרגשות ובגאווה גדולה כשלצידי עומדת הגברת אורלי לוי אבקסיס, אישה פורצת דרך, עם תפיסת עולם רחבה של צדק חברתי ולא של צדקה, של אחריות המדינה לגורלם של הקשישים, הנכים, הזוגות הצעירים, בני העיר ובני הכפר, תושבי הפריפריות וההתיישבות העובדת, מאזרחי אצבע הגליל וקרית שמונה ועד לתושבי עוטף עזה ושדרות".

"לא פעם עמדתי נפעם כאשר חזיתי איך אורלי מפילה חומות של התנגדות, מעבירה חוקים חברתיים, ומונעת גזרות כלכליות. הסתכלתי עליה וידעתי שמדובר במנהיגה מעוררת השראה, מנהיגה שילדים צעירים מביטים עליה ואומרים לעצמם: 'גם אנחנו יכולים', גם אנחנו יכולים לשבור את תקרת הזכוכית".

יו"ר העבודה הדגיש: "כפי שהבטחתי בכל מסעותיי האחרונים, במיוחד בפריימריז שזה עתה הסתיימו, המסגרת הפוליטית שנבנית כאן מולנו תשנה את הכללים, החומות של המעברים בין המחנות נופלות עכשיו. אנחנו הבית הפוליטי שיקלוט אזרחים שרוצים להיות שלמים עם הצבעתם. אנחנו יוצאים ביחד אל המסע הישראלי החדש בו יש מקום לכולם.
נחזיר לאזרחים את האמון במערכת הציבורית והפוליטית".

"אורלי, אני רוצה להודות לך על האמון. על שותפות האמת שמתחילה פה היום. אני בטוח שמפה תצא בשורה גדולה לכל חלקי העם הזה", סיים פרץ את נאומו.