אאא

בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (שני) כתב אישום חמור נגד אדיר רצון, בן 19 מקרני שומרון, העצור בחשד להצתת ביתה של 'המטפלת המתעללת' מראש העין, כרמל מעודה.

לפי המתואר בכתב האישום, הכל החל כשבסוף החודש הקודם התפרסמה פרשיית ההתעללות בפעוטות, בגן בראש העין. בני משפחתה של הגננת מעודה מתגוררים בשתי הקומות הראשונות, והגן ממוקם בקומה השלישית, שעשויה מעץ.

"לאחר פרסום החשדות הכבדים נגד מעודה, הגיע רצון, שבתו של מקורב אליו טופלה באותו גן, אל המבנה על מנת להציתו ביום שבת 6 לחודש סביב השעה 5:43 בבוקר. הנאשם נכנס אל חצר הבית, ובאופן שאינו ידוע במדויק שלח אש במבנה מעץ שהוצב סמוך לקיר הבית ובו שני מכלי גז ותכולה נוספת", נכתב בכתב האישום.

מפרטי האישום עולה עוד, כי "בערך 4 דקות לאחר מכן, בשעה 5:47, יצא הנאשם מחצר הבית ועל מנת לוודא שהאש אחזה בבית, הסתכל מבעד לשלבי גדר הבית למשך כמה שניות, ואז פתח בריצה ונמלט מהמקום".

מעודה, הגננת המתעללת. עם פעוטות בגן (צילום: מתוך פייסבוק)
מעודה, הגננת המתעללת. עם פעוטות בגן (צילום: מתוך פייסבוק)
הגדלה

"כתוצאה מההצתה, אש עזה אחזה בבית, התלקחה והגיעה עד לגן של מעודה וכן לבית פרטי נוסף צמוד. תושבי המבנה והבית הצמוד לו, כולל ילדיהם הקטינים, שישנו במיטותיהם התעוררו לקול האש המתלקחת ונסו מבתיהם. נזק רב נגרם לשני הבתים ולרכוש, מבנה העץ ותכולתו נשרפו כליל; נזקי אש, חום ועשן נגרמו לחלק מהחדרים בתוך הבית, קירות העץ של הגן נשרפו וכך גם חלק מתכולתו, וכן נשרפה הגדר המפרידה בין הבית לבית הצמוד וניזוק רכוש בחצר הבית הצמוד". הנאשם כזכור נראה לאחר מכן בצילומי אבטחה משעת ההצתה.

יצוין, כי לפרקליטות יש גם הקלטת שיחה מהשעה 5:50, בין רצון לבין אשתו, במהלכה הוא נשמע מזרז אותה שתזמין לו מונית לרחוב סמוך לרחוב הגן. כשהיא שאלה אותו מדוע, הוא ענה לה: "ששש ששש... תני לי להגיע אלייך, זה לא לטלפון".

 תיעוד ההצתה (צילום: מצלמות אבטחה, דוברות המשטרה)

עורכת הדין מהפרקליטות טענה בבית המשפט: "מדובר באירוע הצתה חמור שהקים סכנה גדולה לציבור; בראש ובראשונה, מדובר באירוע הצתה חמור שהקים סכנה גדולה לציבור... ואכן, מעשי המשיב זרעו בהלה וכן הרס רב... במעשי המשיב ממד חומרה נוסף, מטריד, של 'נטילת החוק לידיים', בכך שכיוון מעשיו למבנה הגן ומשפחתה של בעלת הגן. כל זאת בשעה שהגננת כבר הייתה עצורה והמדינה הכריזה על כוונתה להעמידה לדין, כמי שמבקש להחליף את ההליך החוקי והתקין במעשה פרוע ומסוכן".

במקביל, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של הצעיר החשוד בהצתה עד לתום ההליכים נגדו, ונימקה: "מעשיו וכן עברו הפלילי מעידים על המסוכנות הנשקפת ממנו, ובנסיבות אלו אין חלופה היכולה לאיין את מסוכנתו".