אאא

אז לאחר שכבר סימנתם וי על בניית אוהל מקרטונים ושמיכות, בישול ארוחת ערב יחדיו שהותירה את המטבח מלוכלך ומבולגן כלאחר פריצה של גנבים, הכנת ארטיקים ביתיים שכבר הספיקו להתחסל, הרכבת שיפודים למנגל שהיה חביב לגמרי ואפילו שיט ברחבי נחל הירקון, הנה עוד 10 פעילויות קריאטיביות, קלות ומהנות שתוכלו לעשות עם השבט שלכם. זכרו, יציאה מחוץ לקופסא היא הדרך לשרוד את החופש ולצאת ממנו בחיים:

1. ללכת לגן חיות

לתנ"כי בירושלים, לספארי ברמת גן או לחי כיף בראשון לציון. זו פעילות מחכימה, מעשירה וכיפית. לא צריך יותר מזה, האמינו לנו.

2. לשטוף את המכונית של אבא

ילדים אוהבים להיות פעילים, אנחנו כבר יודעים את זה. אל תחושו רגשות אשם, אתם לא מנצלים אותם, הם נהנים לעבוד ואתם תקבלו רכב נוצץ. ווין ווין.

3. ללקט צדפים

האטרקציה האולטימטיבית לקיץ: בילוי בים. הוא זול, חווייתי ומעביר את הזמן בנעימים. ואם כבר ים, איסוף צדפים הוא חלק אינטגרלי מהיציאה. לאחר מכן, תוכלו להכין עם יורשי העצר שרשראות, צמידים או אביזרי נוי שיקשטו את הבית וכך הרווחתם עוד כמה שעות של עשייה.

4. לתת להם לקבור אתכם בחול

כבר הגעתם עד החוף, קצת הומור לא הרג אף אחד. זרמו איתם.

5. ואם בחול עסקינן, אל תחששו ממנו

במושבי המכונית, בסדינים, בשיער ובעצם, בכל הבית. אין מנוס. יש מחיר לחופש ובואו, במקרה הזה, הוא יחסית לא גבוה, לא משהו ששטיפה הגונה (שוב, בעזרת הצאצאים, אלא מה?) לא תוכל לפתור.

6. לטפס על עץ

אוקיי, בסדר. אתם כנראה תעמדו בתחתית ותצעקו עליהם להיזהר, אבל זה גם משהו. זוכרים שדיברנו על לזרום?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

7. לפצוח ב'מלחמת מים'

כל עוד אמא לא לובשת שמלת משי, כל משחק הוא הוגן ומתקבל על הדעת.

8. לנסוע עם חלונות פתוחים

בדרך אל מטרת היום או סתם כך, ללא תכלית, עם פזמונים שאהובים עליהם המתנגנים ברקע. הדרך חשובה לא פחות מהיעד, לא כך?

9. לערוך מעין מסיבה ולרקוד עד כלות הכוחות

תוכלו להכין מראש רשימת השמעה עם השירים שהם לא מפסיקים לזמזם בבית. אתם תשרפו קלוריות והם יפרקו אנרגיה וכל זאת, בבית, במזגן. מושלם.

10. לערוך מכירה בחצר

התחילו בגיוס הילדים לסידור הארונות ומיון הפריטים המיותרים שתמצאו בתוכם (ותמצאו לא מעט כאלו), העבירו את כולם לשקיות אשפה וערכו מכירה בחצר שכל ההכנסות ממנה יתרמו לנזקקים.