אאא

שגריר בריטניה ניל וויגן ביקר השבוע במרכז האקדמי לב. המרכז האקדמי לב מעורר התעניינות רבה מצד גורמים שונים בשל היותו המוביל בהכשרה אקדמית ובהשמה מקצועית עבור צעירים חרדים המעוניינים בכך. השתלבות הציבור החרדי בתפקידים משמעותיים בענף ההייטק, חשבונאות, ניהול, סיעוד ותחומים נוספים הפכו בשנים האחרונות לנושא חם בשיח הציבורי, העסקי וכמובן בקרב צעירים ומשפחות שרוצים לקיים בית של תורה ולהתפרנס בכבוד.

 וויגן נפגש עם הסגל הבכיר של המרכז האקדמי לב, ובהם מרצים וחוקרים וכמובן עם סטודנטים הנמצאים כעת בעיצומה של תקופת המבחנים. כמו כן ביקר בבית המדרש והתרשם מתכניות לימודי הקודש הנערכות לצד לימודים אקדמיים.

 השגריר ניל וויגן: "הציבור החרדי בישראל הוא כוח כלכלי משמעותי עם זהות ועקרונות ייחודיים לו. מנגד ענף ההייטק הישראלי הינו מהמובילים בעולם, ובהתאם דורש כוח עבודה איכותי. המודל האקדמי הקיים במרכז האקדמי לב יכול להיות השראה למדינות אחרות בעולם המעוניינות לשלב בשוק העבודה אוכלוסיות המעוניינות לשמור על זהותן, תוך שמירה על רמה אקדמית ודרישות השוק."

 פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב, הוסיף: "המחויבות לתורה ולהלכה הן העוגן המרכזי שלנו. הרובד האקדמי מיושם בהתאם לכך, תוך הקפדה על מצוינות. הבוגרים שלנו משתלבים בתפקידים חשובים בכלכלה ובהייטק. בהתאם המרכז האקדמי לב הפך למוסד האקדמי המועדף עבור מי שרוצה לקיים בית של תורה ולהתפרנס בכבוד."

 במרכז האקדמי לב לומדים כ-4500 סטודנטים את מקצועות העתיד של המשק, לצד לימודי קודש ובית מדרש ברמה הגבוהה ביותר.