אאא

שלושה בני אדם, בהם בכירים בעיריית ירושלים, נעצרו היום (שלישי) במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית.

מזה כ-10 חודשים שהמשטרה מנהלת חקירה סמויה שעניינה חשיפת שחיתות בקרב עובדים בעיריית ירושלים וחברת עירונית של עיריית ירושלים: קבלת ומתן שוחד בעבור קידום אינטרסים אישיים, לאורך כשבע שנים. הבוקר עברה כאמור החקירה לשלב הגלוי.

החקירה הסמויה החלה בעקבות מידע שהתקבל בחשד לשחיתות מצד בכיר בחברה עירונית הפועלת מטעמה של עיריית ירושלים, העוזרת האישית שלו ואדם נוסף הנושא משרה בכירה בעירייה.

בחקירה שנוהלה עד כה, חשפו חוקרי המשטרה חשד כי הבכיר בחברה העירונית והעוזרת האישית שלו, 'סיפקו בחינם' לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעותו של הבכיר בעיריית ירושלים, וזאת על פי החשד במטרה לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים - בהם ביטולם של דוחות חניה למקורביו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד עלה החשד, כי הבכיר בחברה העירונית, בדרך זו פעל לקבלת היתרים להריסתו של מבנה בדרום העיר המוגדר כ'מבנה לשימור' הנמצא בחזקתה של אשתו, ובנייתו של בניין דירות במקומו.

כאמור, לאחר איסוף חומר הראיות וחיזוק החשדות נגד 3 חשודים המרכזיים, הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נעצרו החשודים (בשנות ה-30 וה-70 לחייהם, תושבי ירושלים והסביבה) בבתיהם, והם נחקרים בשעה זו במחלק ההונאה של המשטרה בגין עבירות מרמה והפרת אמונים ולקיחת / מתן שוחד. בשעות הצהריים הם יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים, לדיון בעניינם.

"משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות שחיתות מכל סוג המבוצעות ע"י עובדי ציבור, וזאת תוך שימוש בכספו של האזרח משלם המיסים והאגרות, במטרה לנקות את אותם משרדים מפעילות בלתי חוקית הפוגעת באופן ישיר בתושבים", נכתב בהודעת המשטרה.