אאא

הפרשה שטלטלה מדינה שלמה: שני פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות בתקיפה האכזרית של הילדה החרדית, בת ה-7, המתגוררת בעיר חרדית בבנימין, כך חשפה הערב (שלישי) כתבת 'כאן' כרמל דנגור.

הפלסטינים, תושבי הכפר קיביא הסמוך לרמאללה, עובדים ליד בית הספר בעיר החרדית, בה לומדת הילדה. אחד מהם עובד בישיבה סמוכה, והשני עובד בניקיון.

המעצרים יצאו לדרך לאחר שבימים האחרונים העידו שוב בתחנת המשטרה המקומית הוריה של הילדה, אך לא ברור אם 2 הפלסטינים חשודים בביצוע התקיפה או במעורבות אחרת.

הפלסטינים נעצרו כאמור, והובאו לחקירה במשטרה. טרם ברור האם מדובר בתפנית משמעותית בחקירה, או שמא הם ישוחררו לבתיהם בסיום החקירה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עורכי הדין יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים משפחת הילדה, אמרו: "אנחנו רוצים להאמין שלאחר תקופה כל כך ארוכה המשטרה הצליחה להגיע לקצה חוט שיאפשר לשים את היד על הפושעים הנתעבים. בני המשפחה קיבלו את הדיווחים והם עוקבים בדאגה ובתפילה אחר ההתפתחויות. בשלב זה נערכים לחזק את הילדה ולתמוך בה".

כזכור, החשוד הראשון והעיקרי בתקיפה האכזרית, היה מחמוד קטוסה העובד בבית הספר בו לומדת הילדה. נגד קטוסה כבר הוגש כתב אישום, אך אז החלו להתעורר שאלות וספקות רבות.

בסופו של דבר, לאחר 55 ימים במעצר, בוטל האישום נגדו, אך הוא עדיין נשאר ברשימת החשודים במעשה, למרות ששוחרר ממעצר ושב הביתה.