אאא

ח"כ רם בן ברק מ'כחול לבן' התבטא על מצביעי הימין: "אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים" ועורר סערה: "הגזענות עדיין כאן".

בראיון ב'גלי צה"ל', התבטא בן ברק: "אתה רוצה לקרוא לזה ימין ושמאל? תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים".

בתגובה, תקפו ב'ליכוד' ואמרו: "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח"כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד "שחורים" התשובה שלנו תגיע בקלפי".

שר התקשורת דודי אמסלם אמר: "אני מניח שבקרוב יצאו "הבהרות" ו"חידודים" באשר לדברים שאמר רם בן ברק, אבל כבר קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, מנשקי קמעות ושאר פנינים - אז אני מבין שעכשיו פשוט החליטו שאנחנו 'השחורים'.

"לא יעזור לכם כלום!  התמיכה בליכוד היא רבה ואותנטית, חוצה גבולות ומגזרים, ותביא לנו בעז"ה, שחור על גבי לבן, ניצחון גם בספטמבר".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי: "‏הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו. ח"כ רם בן ברק תתבייש! לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים.  ראשי כחול לבן, תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".

ח"כ יעקב מרגי: "הטרגדיה של השמאל כל כמה זמן יוצא להם פוליטיקאי זחוח דעת המתנשא ומחזיר השד העדתי למרכז הבמה. זו לא פליטת פה זו החממה שבה אתם גדלים לא פגוע ולא פצוע אני בז לכם".

ח"כ מיכאל מליכאלי: "שוב הוכח כי מפלגת 'כחול לבן' מחכים לרגע ששר הפנים דרעי יוחלף, ובמקומו יוצב שר ללא רגישות, אשר יוריד לטימיון את כלל ההישגים האדירים בפריפריה. יידעו כל אזרח ואזרחית בפריפריה, שחור או לבן, כי בבחירות הקרובות חייבים להמשיך את המהפכה וצמצום הפערים. זה יתאפשר רק בממשלת ימין חברתית חזקה, בה ש"ס שותפה בכירה ודומיננטית".