אאא

ה'סאן' הבריטי מפרסם היום (שני) את התיעוד בו ניתן לראות את הרגעים שקדמו לתקיפת הילד הישראלי על ידי הנמר, לפני ארבעה ימים בתאילנד.

בסרטון ניתן לראות כיצד דלת הצריף בתוכו שהה הנמר נפתחת, בעל החיים יוצא החוצה ומסתער לעבר הקהל. כעבור כחצי דקה, כבר מחזירים אותו פנימה.

אך מתברר כי פרק הזמן הקצר הזה, הספיק לו כדי לזנק על הפעוט הישראלי בן השנתיים, ולפצוע אותו בלחייו. הפעוט פונה במצב יציב לבית החולים המקומי "בנגקוק".

לפי הדיווח ב"סאן", מי שפתח את הדלת ובכך אפשר לנמר לזנק החוצה - היה סביו של הילד. אביו של הילד טען כי "הנמר היה אמור להיות מסומם ומנומנם. אנשים אמורים להתקרב אליו רק כשהוא ישן. כל מי שמבקר בתאילנד מצטלם עם נמר. זה לגמרי נורמלי".

רפי בנבנישתי, דודו של הילד שחזר בשיחה עם 'כיכר השבת': "במסגרת החופשה בקוסמוי יצאנו כל המשפחה לטיול בפינת חי מקומית, שהגענו לכלוב של הנמר הדלת משום מה היתה סגורה, אך לא נעולה - לפתע הוא התפרץ בריצה החוצה והחל להשתולל, הוא תפס את אחיין שלי בן השנה וחצי וקרע לו את הפנים".

לדבריו, רגעי האימה הסתיימו רק כשאחד מעובדי המקום בעט לנמר בראש, "שאר המבקרים במקום הספיקו לברוח תוך שהם צועקים ובוכים מהפחד", הוא מתאר.

דודו של הילד מספר, כי בתיאלנד כוחות ההצלה לא זריזים כמו בארץ וכי הם העדיפו להגיע בכוחות עצמם לבית החולים המקומי: "לקחתי את הילד כשהוא מדמם על הידיים שלי, רצתי לכביש הראשי והתחלתי לדפוק על רכבים של אנשים, עד שאחד האנשים הסכים לקחת אותנו לבית החולים המקומי".

על מצבו של הילד מספר הדוד: "הילד עם חור בפנים מורדם ומונשם, הזריקו לו תרופות בראש, אנחנו מפעילים קשרים להטיס לכאן רופא בכיר מישראל שינתח אותו. נקווה שיחלים במהרה ללא נזק מוחי".

לסיום הוא מספר בדמעות ל'כיכר השבת': "המראות לא יוצאים לי מהראש, כל המשפחה בטראומה עד כדי כך שהסבא התעלף ונזקק לטיפול רפואי. עובדי המקום סיפרו לנו במהלך הסיור שהנמר מאולף ואפשר ללטף אותו, מה שהתברר כלא נכון. מנהלי המקום בהלם מוחלט, הם סיפרו שמעולם לא קרה להם אירוע שכזה".

שמו של הילד לתפילה: אור עמוס בן רחל לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.