אאא

לאחר שבית המשפט התיר לפתוח את קברה של נאווה אלימלך, הגיעו אתמול (שלישי), יחידה מיוחדת למסור לבני משפחתה של נאווה את העגילים שלה, כל שאר הפרשה נתונה תחת צו איסור פרסום גורף.

המשפחה הייתה בהתרגשות שיא, לאחר כל כך הרבה שנים של חקירות ומאמצים הם הצליחו לקבל מזכרת מהבת שנרצחה כאשר עד היום עדיין אין קצה חוט מי רצח אותה ומהי הסיבה לרצח.

כזכור, לפני כחודש, לאחר 37 שנה הייתה התפתחות מפתיעה בפרשת גופתה של נאווה ע"ה, בית המשפט התיר  לפרסום כי נתן אישור להוציא את גופת הילדה מבית העלמין בחולון לצורך השלמות חקירה.

בשנת 1982, יצאה הילדה נאווה אלימלך בת ה-12 מביתה בבת-ים, כשהיא משאירה פתק להוריה כי הלכה לחברה ותחזור יותר מאוחר.

אך הילדה לא חזרה, כל המדינה חיפשה אחריה, עד שלאחר עשרה ימים מצאו באחד החופים בתל אביב שקית ניילון כשבתוכה חלקי גופה שהתבררו מאוחר יותר כשייכים לאלימלך.

לאחר כשבע שנים, המשטרה הייתה בטוחה שהיא עלתה על עקבותיו של הרוצח. היא עצרה אדם גרוש שגרושתו טענה כי הוא הודה בפניה כי הוא רצח את הילדה. אך החוקרים לא הצליחו בסופו של דבר לקשר אותו לרצח.

במשטרת ישראל אמרו , כי "אחרי בחינה מחודשת של תיק הרצח והנתונים שנאספו במהלך השנים בתיק של הילדה הוחלט ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית השייכת ללהב 433 להוציא את גופתה של נאוה מקברה לצורך ביצוע כמה פעולות חקירה. הוצאת הגופה התבצעה לפני זמן קצר בתיאום עם משפחת המנוחה והיא הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר. החקירה תתנהל בליווי צמוד של פרקליטות מחוז תל אביב".

עורך הדין שלומי שמיע מסר אז בשם משפחתה של נאוה אלימלך: "המשפחה כעת נמצאת ברגשות מעורבים: מצד אחד ישנו כאב גדול ומצד שני ישנה מעט תקווה שאולי אחרי כל כך הרבה שנים בעזרת כלים טכנולוגיים מתקדמים יהיה אפשר לשפוך אור על אירוע הרצח המזעזע".

עו"ד שמיע ציין בנוסף, כי מי שחתמה על האישור לפתוח את הקבר היא אימה של נאוה אלימלך, בת יותר מ-90.