אאא

כשבוע לאחר חשיפת הקלטות ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהן נשמע צועק על השר איוב קרא, בכירים בליכוד רמזו כי קרא הוא המקליט והמדליף, בדיקת הפוליגרף קבעה אחרת.

על פחי הדיווח ב'חדשות 12', קרא עבר בדיקת פוליגרף במשרדו של קצין המשטרה בדימוס שמעון כספי. מתוצאות הבדיקה עלה: קרא דיבר אמת, לא הוא הדליף או הקיט את רה"מ.

השאלות שאיוב קרא נשאל בפוליגרף: האם אתה הקלטת את ראש הממשלה בהיותך ח"כ ו/או שר? האם אתה שותף ו/או מעורב עם אחר בהקלטת ראש הממשלה בהיותך ח"כ ו/או שר?

האם אתה העברת לתקשורת את הקלטת ראש הממשלה איתך (בעניין ערוץ 20)? האם אתה שותף או מעורב עם אחר בהעברת הקלטת ראש הממשלה איתך לתקשורת?

על פי הדיווח בחדשות 12, "קרא השיב בשלילה לשאלות הללו, ומניתוח תוצאות בדיקת הפוליגרף עלה כי אין סימנים לאמירת שקר של קרא על כלל השאלות. 

על פי הדוח: "איוב קרא דיבר אמת וההמלצה היא לבצע בדיקות פוליגרף בנושא לעובדים אחרים המעורבים בשיחה".

כזכור, בהקלטות שפורסמו אמש בחדשות 13, משנת 2017, נשמע נתניהו זועם על קרא, לאחר שהתפרסם כי שיתף פעולה עם שרת המשפטים איילת שקד. הוא צעק עליו: "איוב, אתה השתגעת?!".

כעסו של ראש הממשלה התעורר בשל אי הצלחת שר התקשורת להסדיר את רישיון שידור החדשות לערוץ 20 הימני, ביטול זכייתו במכרז להפעלת ערוץ הכנסת, רצונו בפיזור מועצת הכבלים והלווין והפרסום ב'דה מרקר' שהעניק גם לשרת המשפטים דאז איילת שקד את הקרדיט למהלך מסוים לטובת ערוץ 20.

וכך זה נשמע:
נתניהו: אני קורא בדה מרקר 
קרא: כן...
נתניהו: אתה קראת את דה מרקר? 
קרא: כן..כן... אני אחרי שיצאתי מאצלך, שאלתי את איילת שקד אם אני יכול לעשות הסתייגות...
נתניהו: תגיד לי, אתה השתגעת? "איוב ושקד"?
קרא: לא...
נתניהו: זה מה שהציל את ערוץ 20? 
קרא: אבל אני רוצה שהיא תעביר לי את החוק מהר...
נתניהו: איוב, אתה השתגעת? הם מעכבים את זה. מי עושה את הדבר הזה? מי עשה את זה? מי יזם את זה? 
קרא: אבל זה שלנו
נתניהו: סליחה? שקד שלנו?! 
קרא: לא! החוק שלנו, היא לא שייכת לו