אאא

החל משעה 10:00 ועד השעה 19:00 היום (ראשון), נתרמו 1,100 מנות דם במבצע התרמת הדם של מועצה אזורית שומרון חטיבת שומרון ומד"א. בכך נשבר השיא האחרון שנקבע בתל אביב בימי מבצע "צוק איתן" ועמד על: 740 מנות דם ביום במקום אחד.

למעשה זוהי הפעם הראשונה שבה נעשה ניסיון אקטיבי במדינת ישראל לשבור את שיא תרומות הדם בישראל. וכבר עכשיו מודיעות רשויות נוספות שבכוונתן לנסות לשבור את השיא שייקבע הערב ב 22:00 בשומרון

היוזמה למבצע היא של מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן שכמעט איבד את אשתו לפני כחצי שנה כשזו ילדה את בתם איבדה דם ונזקקה ל-7 מנות דם וכך חייה ניצלו.

מח"ט שומרון פנה לראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וביקש ממנו לסייע לו לשבור את השיא הישראלי ובכך לדברי רעייתו חופית: "להגיד תודה על הנס שקרה לנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דגן נענה לבקשה, ומועצה אזורית שומרון הוציאה אוטובוסים כדי להביא תושבים וישיבות מכינות ותלמידי מוסדות נוספים להגיע לחטמ"ר שומרון לתרום דם, פנתה לתושבים בבקשה להתגייס למבצע ועוד

"אנחנו רואים חשיבות רבה בשיתוף הפעולה הזה. בין ההתיישבות לצה"ל", אומר דגן. "יש כאן שיתוף פעולה רחב היקף, יוצא דופן, ולשמחתי אנחנו כבר רואים עכשיו שכוחנו באחדותנו. ומתבשרים שהיעד הושג ואף מעבר לכך".

מח"ט שומרון, אל"ם שגיב דהן, אמר: "ההישג הגדול של המבצע זו ההירתמות של הציבור. שברנו את שיא התרמות הדם בהתרמה אחת במדינת ישראל ואנחנו נערכים גם לשבירת התחזיות במבצע ולתרומה של למעלה מ-1,200 מנות דם".