אאא

בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של אשר חזות, בחור בן 14, שנפגע מברק בעת ששהה יחד עם מספר מבני משפחתו בחוף הים בזיקים. 

אשר, נפצע באורח קשה ואיבד את הכרתו. הוא פונה למרכז הרפואי ברזילי באשקלון, שם נלחמו הרפואים על חייו - אך בדקות האחרונות (רביעי) נאלצו לקבוע את מותו.

שעה קלה לפני כן, בעקבות הרעה נוספת במצבו, התאספו בני המשפחה מחוץ לבית החולים לאמירת תהילים והוסיפו לו את השם חיים, אך הגזירה כבר נגזרה.

 הבעל משחזר (צילום: דוברות בית החולים 'ברזילי' באשקלון)

אחיו, איתמר חזות סיפר היום לכלי התקשורת מחוץ לבית החולים: "הם באו לצאת לכיוון היציאה ופגע ברק בכולם. הם הלכו בשורה, כולם עפו. איכשהו אחי הגדול עשה החייאה לאשתו, ראה שהיא לא בהכרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"תוך כדי שהוא מבצע לה החייאה הוא חזר לאחים הקטנים שלי, לעזור להם. בזמן הזה הוא קרא לאנשים לעזרה, הם הזמינו אמבולנס תוך כדי, ובזמן הזה הוא איכשהו מנסה לעזור להם עם יד משותקת, רגל משותקת ובלי כוח בגוף".

כזכור, פראמדיקית מד"א קרן סלבודניק, סיפרה: "בחוף היו 2 צעירים מחוסרי הכרה, ואחד בהכרה מעורפלת. צוות מד"א שהיה בסמוך למקום החל לבצע פעולות החייאה בשניים מהצעירים שהיו ללא דופק וללא נשימה, ולהעניק טיפול רפואי לפצוע נוסף בהכרה מעורפלת.

"מיד בהגיענו, יחד עם כוחות נוספים של מד"א, המשכנו בביצוע פעולות ההחייאה ובטיפול בפצועים. ליבו של אחד מהצעירים שב לפעום, וכעת אנו ממשיכים לבצע פעולות החייאה בצעיר אחד, ולהעניק טיפול רפואי מציל חיים לשני הנפגעים הנוספים"