אאא

יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, הצהיר היום (שישי) כי לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין יטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה - הוא מתכוון להקים ממשלה 'ליברלית'. לדבריו, נתניהו לא הפנים שהעם רוצה שינוי.

במהלך דברים שנשא בטקס שערכה המועצה האזורית עמק הירדן באי השלום בנהריים, אמר גנץ: "כולכם ודאי יודעים, שמאז כניסתי לפוליטיקה לא החמצתי הזדמנות לקרוא לאחדות. כזו שתוקם על בסיס שיתוף פעולה וכבוד הדדי, כפי שראוי. נתניהו, אמנם אימץ אחרי הבחירות את המונח "אחדות", אך הוא מסרב לאמץ את את הצעדים הנדרשים בכדי להגיע אליה".

לדבריו: "מי שקרא את פרטי ההצעה שהגיש אתמול בוודאי הבין שהוא אינו מציע מתווה של שותפות, אלא ממשיך בקו של הזמנת כחול לבן, הסיעה הגדולה ביותר בכנסת, להיות שותפה זוטרה בממשלתו. בפועל הוא מבקש להשתמש בנו כמכבי השריפות של הממשלה שהייתה ערב הבחירות לכנסת ה-21".

"במקרה הטוב זה ספין", תקף גנץ: "ובמקרה הרע זוהי מנהיגות שאינה מפנימה את רצון העם בבחירות האחרונות בשינוי. אנחנו נמצאים במדינה שמוחזקת כבת ערובה ואין בה מערכות מתפקדות".

"ולכן", סיים גנץ, "אני קורא לנתניהו: חבל על כל יום שעובר. החזר את המנדט לנשיא המדינה על מנת שאוכל להרכיב ממשלת אחדות ליברלית".