אאא

סקר שנערך על ידי פרופסור קמיל פוקס והתפרסם הערב (שלישי) בחדשות 13, מראה כי אם הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר, עם 34 מנדטים.

הליכוד במקום השני עם 33 מנדטים, אחריה הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, ישראל ביתנו עם שמונה, ש"ס עם 7 ויהדות התורה עם 7 מנדטים.

איחוד מפלגות הימין עם 5 מנדטים, העבודה -גשר אף היא עם 5 מנדטים, המחנה הדמוקרטי עם 4 מנדטים והימין החדש אף היא עם 4 מנדטים.

מהסקר עולה גם כי 37% טוענים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך לשאת באחריות אם ישראל תלך לבחירות בפעם השלישית ברציפות, ואילו רק 21% סבורים כי יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הוא האשם במצב. 30% מהנשאלים סברו כי האחריות צריכה להיות מוטלת על שניהם באותה מידה, 8% טענו שהאחריות לכך איננה על אף אחד מהם, ו-4% ענו שאינם יודעים.

על השאלה מי צריך להחליף את נתניהו בראשות הליכוד השיבו 28% מהנשאלים כי השר לשעבר גדעון סער הוא המתאים ביותר, ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת קיבל 14%, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם 7%, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן - 6%, שרת התרבות והספורט מירי רגב - 4% ואילו שר החוץ ישראל כץ עם 2% בלבד. 22% ענו כי אף אחד מהמועמדים לא מתאים לתפקיד ו-17% ענו שהם לא יודעים.