אאא

צעיר שהיה חייב כסף ל'שוק האפור' נרצח אך גופתו נעלמה, אישתו ביקשה לאחרונה להינשא ובדיון חריג, באישור היועמ"ש, בכירי המשטרה חשפו מידע מודיעיני רגיש שהוביל להתרת העגונה, דבר הסיפור הותר הבוקר (שלישי) לפרסום.

תחילתו של הסיפור בשנת 2005, אז נעלם מביתו שבתל אביב צעיר בן 30 שאמר לאשתו כי הוא "יוצא לחצי שעה" ומאז נעלמו עקבותיו.

לאחר מכן התברר שמדובר באדם שהפעיל מספר חנויות להמרת מטבע חוץ, ושהיה חייב לשוק האפור סכום של 200 אלף שקלים. הצעיר ירד מביתו שבמרכז תל אביב ובאמצעות תרגיל של "כיפה אדומה" שבו זומן למעשה למארב מתוכנן, הוא נחטף ונעלם. חקירת המשטרה הממושכת הפכה בסופו של דבר לחקירת רצח למרות שגופתו כאמור לא אותרה מעולם כאשר התיק נותר פתוח ואיש לא הועמד לדין.

ארבע שנים לאחר מכן ביקשה האישה להתירה להינשא, אלא שלפני בית הדין הרבני לא הובאו ראיות מספיקות על מותו של האיש. האישה זנחה את התיק והוא נסגר.

לאחרונה  ביקשה האשה להינשא כדת משה וישראל אך במועצה הדתית הבהירו לה כי כל עוד לא נמצאה גופת הבעל אין ודאות כי הוא אכן נרצח, מה שמבחינה הלכתית הופך אותה למעשה לעגונה. האישה קבעה תאריך נישואין, וכך נוצר מעין מרוץ להתרתה בידי בית הדין.

בית הדין הרבני בתל אביב, בראשות ראש אבות בית הדי הגאון רבי זבדיה כהן, פנה למשטרת ישראל בבקשה לזמן את החוקרים לעדות כדי ללמוד את התיק ולהתיר את התסבוכת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשל המידע החסוי והרגיש שבתיק החקירה, פנה בית הדין ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט וביקש שיאשר למשטרה לסייע לבית הדין באמצעות חומרי החקירה הרגישים והחסויים. תוך זמן קצר נענה היועמ"ש לפניה ואישר למשטרה לסייע לבית הדין והמשימה הוטלה על פרקליטות מחוז ת"א אזרחי.

לפני כשבוע, ביום שלישי, הגיעו חוקרי המשטרה שטיפלו בתיק בליווי הפרקליטות  לבית הדין הרבני בתל אביב לאולמו של הראב"ד הגר"ז כהן ופרטו את הידוע להם במסגרת שנות החקירה.

לאחר בדיקות מעמיקות קבעו הדיינים הראב"ד הרב זבדיה כהן, הרב אריה אוריאל והרב חיים וקנין כי "על פי הערכה חד-משמעית של המשטרה המתבססת גם על חומר מודיעיני, האיש נרצח סמוך למועד היעדרותו. כדי לנסות להתיר את האישה הצעירה מעגינותה ולאחר מאמצים רבים וממושכים הוצג בפני בית הדין בתקופה האחרונה החומר המודיעיני המצוי בתיק החקירה.

"לאחר חקירה ודרישה מקיפה, משא ומתן הלכתי מעמיק והתייעצות עם גדולי תורה, בית הדין נענה לבקשתה של האישה להתירה מכבלי העיגון ופוסק כי על פי דין היא מותרת להינשא". יצוין כי מאחר שלבני הזוג לא נולדו ילדים, האישה הייתה זקוקה לחליצה והיא נערכה תוך יומיים.