אאא

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בראיון טעון ל"כיכר השבת" מדבר על הטענות נגד פרקליטות המדינה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו והאם החרדים יכולים לשתף פעולה עם 'כחול לבן'. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

"תגיד לי", פותח אולמרט בזעם כשנשאל על חקירת עד המדינה ניר חפץ: "כששיחדו את עד המדינה נגדי, שילמו לו מיליונים כדי שיעיד נגדי, אדם שאמר על עצמו 'אני נוכל, זייפן וגנב', שילמו לו מיליונים כדי שהוא יעיד נגדי, אתה שמעת את עמית סגל מדבר? עמית סגל הוא דובר של ראש הממשלה, נקודה. אדם חסר מצפון, חסר אמת, חסר יושרה". עמית סגל בחר שלא להגיב לדברים.

"מה אתה חושב שעדי מדינה הם מתנדבים להעיד? הם בדרך כלל מתנדבים להעיד כאשר הם יודעים שאו שהם מעידים או שהם בעצמם יעמדו לדין ולשלם מחיר יקר מאוד. לפעמים הם אומרים אמת, הרבה פעמים הם משקרים. מה הם עשו עם מי שהייתה העוזרת שלי שולה זקן? אחרי שהיא הורשעה והייתה צרכה לשבת שש שנים, היא הייתה מוכנה למכור להם כל בלוף והיא מכרה להם בלופים". 

אהוד אולמרט בראיון ל'כיכר השבת'
אהוד אולמרט בראיון ל'כיכר השבת'
הגדלה

"אז לבוא ולהגיד שעכשיו פתאום יש בעיה עם ניר חפץ? באמת. שכל הצדקנים והטהרנים האלה קצת ינמיכו את הטון", מסכם ראש הממשלה לשעבר.

בהמשך הראיון מתייחס אולמרט, שעמד בראש ממשלה שבה ישבה תנועת ש"ס, ליחסים בין המפלגה הספרדית לימין בראשות בנימין נתניהו וטוען כי אין שום חיבור אמיתי בין הצדדים.

לדבריו: "אין שום זיקה אמיתית בעמדות הפוליטיות בין ש"ס לבין הימין, לא הימין הישן ולא הימין החדש, וגם לא אנשי הליכוד הקנאים הקיצוניים, אין. העמדות של הרב עובדיה יוסף, מי שמנסה להסתמך על התשתית הרוחנית והמורשת של הרב עובדיה יוסף, לא יכול לתמוך במדיניות של להחזיק שטחים גם במחיר של סיכון נפש מדינת ישראל, ויש סיכון של הרבה מאוד נפש".

ושנים ארוכות אתה חבר של אריה דרעי, אין לך את הטלפון שלו להגיד לו את זה?

"קודם כל אני אף פעם לא רבתי עם אריה דרעי, אבל בוא נאמר כך: בשנים האחרונות הוא עסוק בכדי להיות איתי בקשר, אני מבין את זה.  הוא שר, תפקיד חשוב, צריך להנהיג את ש"ס, צריך לייעץ לביבי, הוא צריך לתמוך בביבי, הוא צריך לחבק את ביבי ולכרות איתו ברית עולם, אז קשה לו קצת ליצור איתי קשר ואני מבין את זה. לעומת זאת יענקי  נמצא איתי בקשר לא מעט, הבן שלו".

אהוד אולמרט בראיון ל'כיכר השבת'
אהוד אולמרט בראיון ל'כיכר השבת'
הגדלה

במצב הנוכחי, בני גנץ ויאיר לפיד יכולים לחיות בשלום עם החרדים בממשלה אחת?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לפי דעתי גם הם יכולים לחיות בשלום עם החרדים וגם החרדים צריכים ללמוד לחיות איתם. צריך להפסיק את מלחמת ההחרמה הזו וההצהרות אנטי כחול לבן רק בגלל שיש להם איזה חשבון אישי עם יאיר לפיד, לפיד לא עומד להיות רוה"מ".

הוא גזר את הגזירות הכי נוראיות...

"רק בדמיון".  

חוק הגיוס...

"סליחה, חוק הגיוס הוא חוק שנתמך על ידי חלק ניכר מהציבור, דרך אגב לי יש גישה אחרת בנושא הזה ומי שידבר עם בני גנץ יגלה שאפשר לדבר אתו. אם מישהו יגיד דרעי כן מרגי לא, יכול להיות דבר כזה? בשביל מה להגזים? זה הכל הצגות והעמדות פנים.

"סליחה שאני אומר לכם את זה כי אתם בכל זאת מקורבים לש"ס. אני לא מאמין לאף מילה בנושא הזה שנובעת מאיזה עומק אמיתי של רגש ושל מחויבות אידיאולוגית, זו פוליטיקה בגרוש שיכולה להשתנות מחר.

"אם תהיה היתכנות להידברות עם החרדים, אני אשמח לעזור לחרדים למצוא את הדרך להידבר עם הציבור שכרגע הם לא רוצים לדבר אתם, לא כיועץ של 'כחול לבן' אלא כיועץ של החרדים".

הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.