אאא

נציגי משפחות לוחמי נצח יהודה העצורים בכלא הצבאי מזה מספר שבועות, בעקבות התקרית עם הבדואים בדרום, הגיעו הבוקר (שישי) להפגין מול הכלא הצבאי וזאת בעקבות שאמש דיווחו הבנים העצורים שוב כי הם מאוימים בידי בדואים הכלואים איתם יחד.

המשפחות אשר חוששות לחיי בניהם פנו לנציגי נצח יהודה וצה"ל ודיווחו על האיומים, אך עד כה לא נעשה דבר.

ניסן לברון אביו של אחד החיילים סיפר, "בני אינו אדם שנוהג להתלונן. אבל הוא התקשר אמש מכלא 4 והודיע שפיצלו כעת את כל לוחמי נצח יהודה לקבוצות של שניים-שלושה לבדם. כל קבוצה נשלחה לאוהל אחר בו יש בדואים ובני-מיעוטים אחרים, שאיימו עליהם בעבר ובהווה בפגיעה פיזית. הרימו עליהם ידיים. איימו שיתקעו להם סכין בלב בזמן שהם ישנים, בני אומר שאפילו הסוהרים הזוטרים שם אמרו להם שיש חשש לשלומם".

האב הדגיש "האיומים על בנינו מצד בני מיעוטים דווחו בפירוש לשופט בבית הדין הצבאי ב-28.10, בית הדין הורה אז שיש לדאוג לשלומם 'ללא דיחוי', ולכן כינסו אותם לאחר מכן לאוהל אחד, רחוק מהבדואים. אולם כעת ללא סיבה וללא הסבר פיצלו אותם לקבוצות של שניים או שלושה, בין המוני אסירים כולל בדואים. כל שאנו אנו מבקשים הוא שיוחזרו לאוהל אחד בכלא, כל שמונת הבנים, כפי שהיה עד אתמול".

כזכור, אתמול, הוארך מעצרם של הלוחמים החרדים מ'נצח יהודה' החשודים שהכו בדואים שלטענתם איימו עליהם. מעצר החיילים הוארך עד לשבוע הבא, בהסכמתם. חלק מהחיילים צפויים להודות בכתב אישום שיוגש נגדם כחלק מהסדר טיעון. מדובר צה"ל נמסר כי כפי שעולה מהחלטות המעצר של בית הדין הצבאי, הראיות שנאספו בחקירת מצ"ח מבססות היטב את החשדות.

מנגד, חלק מהחיילים טוענים שמעצרם וכניסתם לכלא לפי ההסדר הוא צעד של הפקרת חיילים וההסדר שמציעים להם קשה ומחמיר.