אאא

התרגיל של יצהר לשוטרים: הדירה בה נריה זארוג המורחק המנהלי התבצר אמש (א') במשך שעות ארכות ביישוב מגוריו יצהר בשומרון רושתה במצלמות אשר תיעדו את כל אלימות השוטרים בדירה.

חומרים ראשונים אשר הוצאו מהמצלמות מציגים תמונה מטרידה של אלימות שוטרים קשה, אשר עשו בזארוג כבשלהם במשך שעות ארוכות. הסרטונים שנמסרו לארגון חוננו יועברו הבוקר למשפטנים אשר צפויים להגיש כנגד השוטרים ואנשי מערך הכבאות תלונות ותביעות אזרחיות.

בסרטון ראשון שמתפרסם הבוקר (שני) מהדירה נראה זארוג יושב שהוא כבול למתקן, שוטר מעקם את ידו מאחורי גבו, תוך שבצמוד אליו פועלים השוטרים ואנשי הכבאות עם כלים הנדסיים, בשלב מסוים נשמע בום, ומיד לאחריו זעקות עזרה וכאב של זארוג. מדובר ברגע בו נפגע זארוג ברגלו מהעבודות, זארוג זועק מכאבים ומתחנן שיפסיקו, נראה כי הנוכחים בחדר אינם מעניקים לו סיוע רפואי. נזכיר כי צוותי מד"א שהוזעקו לדירה נחסמו בידי כוחות המשטרה.

"אתמול כולנו צפינו באלימות השוטרים אשר התרחשה מחוץ לדירה. הסרטונים שמגיעים מתוך הדירה מטרידים ביותר וקשים לצפייה, שעות שעות של סבל והתעללות, זילזלו בבריאותו ופצעו אותו. צריך לזכור שמדובר במחאה לא אלימה של זארוג בעקבות צו הרחקה בלתי דמוקרטי שללא משפט זורק אותו מביתו וממשפחתו", סיפר אברהם חברו של זארוג ליישוב.

לאחר המעצר הגיע עו"ד נתי רום מטעם ארגון חוננו לימ"ר ש"י שם עצור זארוג. עו"ד רום העניק לזארוג יעוץ משפטי וסייע לו. עו"ד רום סיפר ביציאה מתחנת המשטרה "פגשתי את נריה, הוא תשוש מאד, חבול במספר מקומות בגופו, מדווח על אלימות שוטרים במהלך מעצרו. לצערי מנעו מצוותי מד"א שהוזעקו למקום וכן ממני עורך דינו לגשת אליו ולבדוק את מצבו. אני מקווה שבמהלך הלילה הוא יקבל טיפול רפואי, ומקווים שהוא ישוחרר בקרוב. מדובר בצו מנהלי דרקוני ללא שניתן לו להתגונן, על לא עוול בכפו. מבקשים לעקור אדם מביתו, מאשתו ומילדיו לדבר הזה אין מקום במדינה דמוקרטית, בטח לא תוך מעצר אלים כל כך".

מהמשטרה נמסר אמש: "מוקדם יותר הערב ולאחר שסיימו במשטרה את הפעילות ביצהר, הגיעו עשרות מתפרעים למאחז הבלתי חוקי קומי אורי הסמוך ליצהר. המתפרעים יידו אבנים לעבר לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים לאכיפת צו שטח צבאי סגור במקום. תוצאה מכך נפצעו 3 לוחמים שקיבלו טיפול רפואי במקום.

במערכת הביטחון רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בלוחמים ובשוטרים וימשיכו לפעול למיגור האלימות שהפכה בשבועות האחרונים לדפוס פעולה קבוע מצד קבוצה של פורעי חוק במרחב יצהר.

לאור האירועים האלימים הוחלט הערב על תגבור כוחות מג"ב במרחב יצהר בכדי לאכוף את החוק ולשמור על הסדר".