אאא

עד יום רביעי בחצות הלילה, מחרתיים, יצטרך יו"ר כחול לבן בני גנץ להודיע האם עלה בידו להרכיב ממשלה. אם לא, המנדט שניתן לו חוזר אוטומטית לרשות נשיא המדינה ראובן ריבלין.

האפשרות המדוברת היותר במערכת הפוליטית, נגדה פועל ראש הממשלה בנימין נתניהו, הינה הקמת 'ממשלת מיעוט' בראשות כחול לבן ובעזרה כזו או אחרת של ישראל ביתנו והרשימה הערבית המשותפת.

אלא שיו"ר 'הימין החדש', ח"כ איילת שקד, אינה חוששת מאפשרות שכזו - כך מתברר מראיון שהעניקה ל'כיכר השבת' - שלדעתה כלל לא תתממש.

בימים אלו עסוקה שקד בניסיון למנוע הליכה לבחירות שלישיות, באמצעות הקמת ממשלת ימין-חרדים, לצד יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן. הליכה לבחירות שלישיות, היא אומרת, יכולה להוביל לקריסת הימין.

"ההערכה שלי, היא שלא תקום ממשלת מיעוט", פותחת איילת שקד את הראיון, באולפן 'כיכר השבת', ותוקפת: "זה מעשה שלא ייעשה. אנשים שקוראים לעצמם ציונים, יקימו ממשלה שתישען על הרשימה המשותפת? הם יהיו נתונים כל הזמן לסחיטה של הערבים; שלא לדבר על זה שהממשלה הזו מסוכנת גם ברמה הלאומית".

ח''כ איילת שקד באולפן 'כיכר השבת'
ח"כ איילת שקד באולפן 'כיכר השבת'
הגדלה

שקד ממהרת לדבר על הפתרון שלדעתה ימנע בחירות שלישיות: "אני אומרת תמיד לאביגדור ליברמן ולחרדים: תמצאו את המכנה המשותף. ישבנו בממשלות ביחד הרבה מאוד שנים, עבדנו ביחד בצורה מאוד טובה, ואין סיבה לא להמשיך בזה - אם כל צד יידע לא לוותר על ציפור הנפש שלו, אבל כן להתפשר איפה שאפשר".

את רואה סיכוי שהחרדים וליברמן ישתפו פעולה?

"חשבת שבנט יהיה שר הביטחון? בפוליטיקה הכל אפשרי, זה מה שאני אומרת. איווט ליברמן והחרדים ישבו הרבה ביחד, בפוליטיקה הרבה פעמים עושים קמפיין ואומרים דברים מגעילים, ואחר כך עובדים ביחד. לכן, בפוליטיקה אין דבר כזה לא אפשרי. אם יש סיכוי הכי קטן - צריך לעשות הכל".

שקד מוסיפה: "אני לא נכנסת לפרטים בתקשורת. על הפרטים צריך לדון בשקט. אני לא חושבת שזה בלתי אפשרי. אני חושבת שצריך ב-21 יום לשאוף להקים ממשלת אחדות או ממשלת ימין".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ח''כ איילת שקד באולפן 'כיכר השבת'
ח"כ איילת שקד באולפן 'כיכר השבת'
הגדלה

יו"ר הימין החדש זועמת על המחלוקות בחוק הגיוס: "להידרדר למערכת בחירות שלישית בגלל ויכוח האם יעדי הגיוס יהיו בהחלטת ממשלה או בחקיקה ראשית, זה לזלזל בציבור ולזלזל במדינה. הביקורת שלי פה היא על כולם. צריך לדעת לפתור את זה. זו לא סוגיה שצריכה להוביל אותנו לבחירות".

היא אף מזהירה: "אנחנו, גם אני וגם החרדים, צריכים לעשות כל מה שאפשר בכדי לנסות ולמנוע מערכת בחירות שלישית, בה גוש הימין יינזק. יש עלינו אחריות לא לדרדר את המדינה לבחירות שלישיות. אנחנו יכולים להוביל לבחירות, ונמצא את עצמנו בממשלת שמאל. החרדים וליברמן צריכים למצוא את דרך המלך".

"אני בהחלט קוראת להנהגה החרדית: תגלו מנהיגות, תגלו אחריות. עשו מה שאפשר, בלי לוותר על ציפור הנפש", מוסיפה שקד.

אריה דרעי זעם על זה שאת הולכת לתקשורת וקוראת לו ולהתפשר בנושאי דת ומדינה

"הייתה לי שיחה עם אריה דרעי, אבל אני לא אדבר על מה שאנחנו אומרים בשיחות סגורות. אני מנסה לעשות כל מה שאני חושבת שנכון, על מנת שתקום ממשלה. אני לא מתכוונת להיכנס לזה (לזעם של דרעי. י-כ) בראיון".

צפו בראיון המלא